Autor:redakcja
  26.03.2023 godz. 17:00

Kłopoty Sir Safety Susa Perugia, ale na koniec zwycięstwo


Sir Safety Susa Perugia pokonał Allianz Milano 3:1 (22:25, 30:28, 25:18, 25:20) w trzecim meczu ćwierćfinału play off włoskiej Serie A1. W serii do trzech zwycięstw jest 2:1 dla zespołu z Perugii.

W drugim spotkaniu Perugia niespodziewanie przegrała w Mediolanie 2:3. Dla podopiecznych trenera Andrei Anastasiego była to dopiero druga porażka w sezonie. Sir Safety Susa gra w tym sezonie znakomicie. Wygrała w Serie wszystkie 22 spotkania i zajęła pierwsze miejsce w tabeli po sezonie zasadniczym. Zawodnicy z Mediolanu zajęli ostatnie miejsce gwarantujące grę w fazie play-off.

W niedzielnym meczu podopieczni trenera Andrei Anastasiego nie mieli łatwej przeprawy. Przegrali pierwszą partię i w drugiej musieli twardo napracować się, żeby wyjść z opresji. 
W Perugii Kamil Rychlicki zdobył 20 punktów. a Ołeh Płotnycki 18. Kamil Semeniuk - 9 pkt. Wilfredo Leon tym razem zdobył 2 punkty (w tym jeden po asie serwisowym). Do półfinału awansuje zwycięzca trzech spotkań. Podopieczni Andrei Anastasiego kolejne rozegrają 2 kwietnia w Mediolanie.

Perugia na przełomie marca i kwietnia rozegra półfinałowe mecze Ligi Mistrzów, w którym zmierzy się z zeszłorocznym triumfatorem - Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Pierwsze spotkanie zaplanowano na 29 marca w Polsce, rewanż 6 kwietnia we Włoszech.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...
...
...