Autor:więcej na indykpolazs.pl, redakcja
  11.03.2023 godz. 10:17

Karol Butryn: wydaje się, że awans do ósemki mamy już pewny


– Zagraliśmy poprawnie, choć w każdym z setów znalazłbym coś do poprawy. Naszym atutem jest zagrywka i to tutaj staramy się wykonać jak najlepszą pracę. Wydaje się, że awans do ósemki mamy już pewny – chcemy jednak wygrać wszystkie pozostałe mecze fazy zasadniczej – powiedział Karol Butryn na antenie Radia UWM FM po piątkowym zwycięstwie Indykpolu AZS Olsztyn 3:0 w Suwałkach nad Ślepskiem Malow Suwałki.

Siatkarzom Indykpolu AZS Olsztyn odnieśli drugie zwycięstwo z rzędu. Patrząc w pomeczowe statystyki, olsztynianie sprawowali się lepiej w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Przyjezdni lepiej sprawowali się w ataku (34 pkt. w tym elemencie gry, co przełożyło się na 47% skuteczności – rywale skończyli 38 ataków, co dało 46% skuteczności), dokładniej przyjmowali (42% pozytywnego przyjęcia przy 25% pozytywnego przyjęcia drugiej drużyny), zdobyli więcej punktów blokiem (13:4) oraz w polu serwisowym (8:6).

Rozgrywający Grzegorz Pająk dodał, że w piątek wygrała drużyna. - W dwóch setach przegrywaliśmy, a ostatecznie udało nam się zwyciężyć. Pokazaliśmy pazur w zaciętych końcówkach. Dlatego wygraliśmy to spotkanie razem – podkreślił.

Dla siatkarzy Indykpolu AZS Olsztyn piątkowa wygrana w Suwałkach była szesnastym zwycięstwem w tym sezonie. Na trzy kolejki przed zakończeniem fazy zasadniczej zespół ten jest bardzo blisko awansu do fazy play-off. Kolejny mecz w poniedziałek, 20 marca na wyjeździe z Cuprum Lubin.

– To był dla nas bardzo ważny mecz pod kątem układu ligowej tabeli, dlatego cieszymy się ze zdobycia trzech punktów. Wygrywaliśmy ważne końcówki dzięki dobrej postawie w polu serwisowym oraz grze blok-obrona. To dziś zrobiło różnicę – stwierdził Moritz Karlitzek na antenie Radia UWM FM.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn utrzymali 7. miejsce w ligowej tabeli. Ekipa ze stolicy Warmii i Mazur ma trzy punkty więcej niż PSG Stal Nysa i osiem „oczek” przewagi nad ekipą z Suwałk. Do zakończenia fazy zasadniczej pozostały trzy spoktania: Cuprum Lubin (wyjazd, poniedziałek 20.03), PGE Skra Bełchatów (wyjazd, poniedziałek 27.03, godz. 20:30) i Cerrad Enea Czarni Radom (dom, poniedziałek 3.04).

 

 

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...