Autor:redakcja
  10.03.2023 godz. 20:54

Turyn gospodarzem finałów Ligi Mistrzyń i Mistrzów


Zaplanowane na 20 maja finały Ligi Mistrzyń i Mistrzów odbędą się w Turynie - poinformowała Europejska Konfederacja Siatkówki (CEV).

Przypomnijmy, że CEV od kilku lat organizuje tego samego dnia i w tej samej hali. Pierwsze takie spotkania odbyły się w Berlinie, a następnie w Weronie i Lublanie. W dwóch ostatnich miastach triumfowała Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

Turyńska Pala Alpitour jest doskonale znana polskim siatkarzom. Tutaj w 2018 roku biało-czerwoni cieszyli się ze złotego medalu mistrzostw świata.

- Superfinały CEV Champions League Volley Super Finals w najlepszy sposób odzwierciedlają pragnienie i wizję CEV, aby zapewnić doświadczenie, które łączy elitarny sport z rozrywką na wysokim poziomie i zaangażowaniem fanów. Z niecierpliwością czekamy na współpracę z naszymi włoskimi przyjaciółmi i lokalnymi władzami, aby zapewnić najlepsze wrażenia z gry w siatkówkę z korzyścią dla tych, którzy przyjeżdżają do Turynu, a także dla wielu, którzy będą śledzić to wydarzenie z daleka - powiedział Prezydent CEV, Aleksandar Boricić.

Giuseppe Manfrediego, Prezes Włoskiej Federacji Piłki Siatkowej przypomniał, że rok 2023 będzie szczególny. - Będziemy gościć zarówno mężczyzn, jak i kobiety EuroVolley w aż dziewięciu miastach, w tym w Turynie. Superfinały Ligi Mistrzów CEV to kamień milowy w szerokim programie promocji i rozwoju tego sportu. Ubiegły rok był dla naszej Federacji naprawdę niezapomniany, jednak pragniemy, aby nasi widzowie jak najczęściej mogli być świadkami prawdziwego show. Jesteśmy dumni, że CEV poprosił nas o współorganizację tak ekscytującego wydarzenia - powiedział.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...