Autor:treflgdansk.pl, redakcja
  28.02.2023 godz. 21:58

Jan Martinez Franchi zostaje w Treflu Gdańsk!


Przyjmujący Jan Martinez Franchi, który z Treflem Gdańsk związał się przed obecnym sezonem PlusLigi, zostaje w stolicy Pomorza! Argentyńczyk podpisał z klubem kolejny, roczny kontrakt. – Gdy rok temu dołączałem do PlusLigi moja myśl była taka, by zostać w Polsce na dłużej, taki był mój cel. Skoro od razu trafiłem do najlepszego dla mnie miejsca, gdzie świetnie się czuję i bardzo odpowiada mi styl gry, decyzja była prosta – mówi Jan Martinez Franchi.

Jan Martinez Franchi związał się z Treflem Gdańsk przed obecnym sezonem PlusLigi i tym samym rozpoczął swoją grę w polskiej lidze. Wcześniej występował w rodzimej Argentynie w Bolivar, a także reprezentował barwy klubu z brazylijskiego Rio de Janeiro. Jego pierwszym klubem w Europie był Greenyard Maaseik – w Belgii występował przez dwa sezony. Gdy Jan dołączał do Trefla, mówił o tym, że stanie się częścią PlusLigi to dla niego bardzo ważny etap i chce tę szansę jak najlepiej wykorzystać. Tak zdecydowanie się dzieje – Argentyńczyk od początku sezonu zajmuje miejsce w czołówce rankingu najlepiej przyjmujących zawodników w lidze. Ze średnią skutecznością w przyjęciu na poziomie 54,84% plasuje się obecnie na trzecim miejscu w zestawieniu, a wyprzedza go tylko duet libero Luke Perry i Santiago Danani. Ponadto Jan Martinez zdobył do tej pory 172 punkty w 23 meczach, a także był wyróżniany w ligowych zestawieniach rezerwowych składów drużyn poszczególnych kolejek. Zawodnik często podkreśla, że świetnie czuje się w Gdańsku, a to z pewnością także ma pozytywny wpływ na grę.

Przede wszystkim bardzo polubiłem ten klub, wszystkich, którzy w nim pracują i go tworzą, zarówno pod kątem sportowym, jak i organizacyjnym. Świetnie się tu czuję, zauroczył mnie również sam Gdańsk, a to także duży plus, by po prostu dobrze się żyło w mieście, w którym się gra. Gdy rok temu dołączałem do PlusLigi moja myśl była taka, by zostać w Polsce na dłużej, taki był mój cel. Skoro od razu trafiłem do najlepszego dla mnie miejsca, gdzie świetnie się czuję i bardzo odpowiada mi styl gry, decyzja była prosta – mówi Jan Martinez Franchi.

Jan Maritnez to drugi zawodnik, którego przedłużenie kontraktu ogłasza Trefl. Wcześniej poinformowano już, że w Gdańsku zostaje Mikołaj Sawicki. Ponadto ważne kontrakty na kolejny sezon w Gdańsku mają Lukas Kampa, Patryk Niemiec, Aliaksei Nasevich i Dawid Pruszkowski.

Bardzo się cieszę, że Jan Martinez zostaje w Gdańsku. To topowy przyjmujący, o czym świadczą jego statystyki i pozycja w ligowym rankingu. Argentyńczyk wykonuje w tym aspekcie świetną robotę. Jestem przekonany, że przed nami zarówno emocjonująca końcówka obecnego sezonu PlusLigi, jak i kolejny rozdział owocnej współpracy – mówi Dariusz Gadomski, prezes Trefla Gdańsk.

Najbliższa okazja, by zobaczyć Argentyńczyka na żywo w akcji to domowy mecz Trefla z PSG Stalą Nysa w niedzielę 12 marca o 17:30 w ERGO ARENIE. Bilety na to wydarzenie czekają w cenach od 10 do 39 zł na www.gdanskielwy.pl. Wcześniej gdańszczanie rozegrają dwa mecze wyjazdowe – w czwartek 2 marca w Bielsku-Białej oraz w środę 8 marca w Lubinie.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...
...
...