Autor:Rafał Myśliwiec, fot. Piotr Sumara
  26.02.2023 godz. 10:11

TAURON Puchar Polski. Asseco Resovia dostała lekcję od Jastrzębskiego Węgla


- Praktycznie nie mieliśmy argumentów, poza początkiem pierwszego seta - mówi o porażce z Jastrzębskim Węglem Paweł Zatorski, libero Asseco Resovii.

PLUSLIGA. PL: Zaskakująco jednostronny przebieg miał półfinałowy mecz z Jastrzębskim Węglem. Nie mieliście argumentów, poza początkami pierwszego i drugiego seta...

Paweł Zatorski, libero Asseco Resovii Rzeszów: Dostaliśmy wielką lekcję od jastrzębian. Widać, że oni w takim zestawieniu zagrali już wiele ważnych spotkań w Plus Lidze i pucharach. Byli mentalnie lepiej gotowi do walki i zwycięstwa w takim meczu jak dzisiejszy. Rzeczywiście mieliśmy przewagę w pierwszym secie i tak naprawdę przy prostej zagrywce i wielu szansach w ataku straciliśmy swoją przewagę. Dobrze nas czytali. Nie mogliśmy zrobić przejścia, a później już nie mieliśmy praktycznie do nich podejścia.

PLUSLIGA. PL: W tym spotkaniu postawa MVP Tomasza Fornala, a także Stephena Boyer, pokazały, że skrzydła były najmocniejszą stroną rywali. Trzeba było się tymi skrzydłami przeciwstawić, ale po stronie Asseco Resovi tego zupełnie nie było widać.

- Tak jak powiedziałem, oni bardzo dobrze podkładali naszym skrzydłowym ręce w bloku. Było pełno wybloków i wyprowadzali efektowne kontry i ciężko się grało z tak dobrze spisującym się zespołem. Praktycznie nie mieliśmy argumentów, poza początkiem pierwszego seta.

PLUSLIGA. PL: Taka porażka może budzić niepokój wśród kibiców Asseco Resovii na dalszą kluczową część sezonu?

- Mam nadzieję, że nie. Już wiele razy w tym sezonie widzieli nas w innym wydaniu.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...