Autor:red/Trefl Gdańsk
  13.02.2023 godz. 18:56

Trefl Gdańsk przedstawił oficjalnie nowego zawodnika


W Gdańsku oficjalnie został przywitany Zhang Jingyin, nowy przyjmujący Trefla. To pierwszy siatkarz z Chin w PlusLidze.

W prezentacji reprezentanta Chin uczestniczyli Fan Xiaodong, konsul generalny Chińskiej Republiki Ludowej w Gdańsku, Jacek Behnke, prezes zarządu firmy Trefl SA, Dariusz Gadomski, prezes klubu oraz trener Igor Juricić

- To wielkie wydarzenie zarówno dla strony polskiej, jak i chińskiej, że pierwszy siatkarz z Chin zagra w PlusLidze. Ogromnie się cieszę, że chiński zawodnik może dołączyć do polskiej ligi, polskiej drużyny i dziękuję zarówno klubowi, jak i sponsorowi klubu – firmie Trefl – za tę możliwość dla naszego chińskiego gracza. Na przestrzeni ostatnich lat chińska siatkówka się bardzo rozwinęła, ale ten transfer to ogromna możliwość skorzystania z doświadczenia polskiej siatkówki do dalszego rozwoju dyscypliny w naszym kraju. Myślę, że poprzez sport zwiększymy także zainteresowanie obywateli Chin Polską i Gdańskiem. Przed pandemią ruch turystów z Chin wynosił około 150 milionów osób rocznie, a sam Paryż odwiedziło 50 milionów Chińczyków. Wierzę, że za sprawą tej współpracy do Polski i Gdańska przyjedzie kilka milionów turystów z naszego kraju, co stworzy oczywiście ogromne możliwości. Od 8 stycznia Chiny są ponownie otwarte na turystykę zagraniczną, więc wierzę, że wielu naszych obywateli odwiedzi Gdańsk – mówił konsul Fan Xiaodong.

-  Przede wszystkim chciałbym serdecznie powitać Zhanga w rodzinie Trefla, a także ogromnie się cieszę, że ten zupełnie nowy projekt w polskiej siatkówce realizowany jest właśnie w Gdańsku, w Treflu, i mamy zaszczyt w nim uczestniczyć. Zbiega to się idealnie w czasie, ponieważ dosłownie dwa dni temu miała miejsce premiera naszego serialu „Rodzina Treflików” w największej chińskiej stacji telewizyjnej, CCTV6, dedykowanej dla dzieci - przypomniał Jacek Behnke.

Zahng Jingyin do Gdańska przyjechał z dwoma trenerami. - Dołączenie Zhanga do Trefla to pilotaż większej współpracy pomiędzy federacjami polską i chińską. Myślę, że to bardzo ciekawy kierunek promocji i otwierania się na nowe rynki. Cieszymy się, że dzieje się to właśnie w Gdańsku, gdzie w lipcu tego roku odbędzie się turniej finałowy Ligi Narodów, w naszej pięknej ERGO ARENIE. Zhang już poznał halę, ponieważ grał tutaj w ubiegłorocznej edycji VNL, także w meczu z Polską. Chciałbym też poinformować, że zawodnik nie przyleciał tutaj sam. Są z nim dwaj trenerzy, którzy mają czerpać z know how polskiej siatkówki, z doświadczeń sportowych i organizacyjnych, a także marketingowych, które posiadamy. Uważam, że to bardzo ważne, że wybrali właśnie Polskę jako kraj do czerpania wiedzy i rozwoju. Wierzę, że zawodnik się odnajdzie w drużynie, świetnie wkomponuje w zespół i już niedługo zobaczymy go na boiskach PlusLigi. Jesteśmy zaszczyceni, że to Trefl Gdańsk został wybrany jako klub, który może promować polską siatkówkę i Polskę poprzez siatkówkę na rynku chińskim - podkreślał Dariusz Gadomski.

Igor Juricić, trener Trefla będzie pracował już z drugim chińskimn zawopdnikiem: - Po raz pierwszy miałem taką okazję, gdy byłem trenerem we Francji. Wiem, jakie na początku mogą być problemy z aklimatyzacją, dlatego będę się bardzo starał pomóc we wprowadzeniu Zhanga do naszej drużyny. Mamy bardzo dobrą drużynę, świetną atmosferę, wspaniałych zawodników, jestem przekonany, że wszyscy będą bardzo otwarci, pomocni zarówno na boisku, jak i w życiu codziennym. Mówiąc żartobliwie teraz mam fajny problem, że aż mamy za dużo graczy, ale na poważnie uważam, że konkurencja zawsze jest dobra, w zespole mamy sporo młodych graczy i zawsze mamy pozytywną konkurencję. Myślę, że tak jak w przypadku tych młodych zawodników, tak i Zhang się świetnie u nas rozwinie, pomożemy mu w progresie - zakończył Chorwat.

Z dołączenia do Trefla cieszy się także Zhang Jingyin. - Jestem bardzo wdzięczny, że mogę tu być, mogę być graczem Trefla Gdańsk. Rok temu w tej hali grałem w Lidze Narodów, byłem zszokowany panującą tutaj świetną atmosferą i wówczas marzyłem, bym mógł tu jeszcze zagrać. Jestem także pod wrażeniem samego miasta Gdańsk i ogromnie się cieszę, że razem z trenerami możemy tutaj być - powiedział nowy przyjmujący Trefla.

W poniedziałek po południu chiński siatkarz pierwszy raz trenował z drużyną, a okazją do debiutu będzie niedzielny mecz Trefla z Aluronem CMC Wartą Zawiercie, który rozpocznie się o godz. 14:45. 

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...
...
...