Autor:red, fot. Cerrad Enea Czarni Radom
  01.02.2023 godz. 08:00

Transfery last minute


31 stycznia kończył się okres transferowy w PlusLidze. Ostatniego dnia kluby zatwierdziły pięciu zawodników.

Od środy nie można już dokonywać transferów, chyba że medycznych, czyli w razie kontuzji podstawowego zawodnika. Ostatniego dnia kluby występujące w PlusLidze zgłosiły do rozgrywek pięciu nowych zawodników. Dwóch zmieniło drużyny, jeden przeszedł z TAURON 1. Ligi, kolejny dotyczy siatkarza zza granicy, a ostatni jest przypadkiem szczególnym, bo tylko na jeden mecz...

Najbardziej zaskakującego transferu dokonał Trefl Gdańsk, który pozyskał 23-letniego Zhang Jingyina. To przyjmujący mający 207 cm wzrostu, reprezentant Chin, w zakończonych już rozgrywkach ligowych grający w zespole Zhejiang Sports Lottery, brązowym medaliście ostatnich rozgrywek. Zhang Jingyin był 11. punktującym ubiegłorocznej Ligi Narodów. Trefl, po kontuzji Piotra Orczyka, miał trzech nominalnych przyjmujących, dlatego z konieczności na tej pozycji musiał czasami grać Mariusz Wlazły.

Zaskakujący ruch transferowy zrobiła Asseco Resovia, która podpisała kontrakt z Mauricio Borgesem z Cerrad Enea Czarnych Radom (na zdjęciu). Mistrz olimpijski z 2016 roku i zwycięzca Ligi Narodów w 2021 roku ma być alternatywą dla Toreya DeFalco, Klemena Cebulja i Thibault Rossarda. W Czarnych 34-letni Brazylijczyk nie zachwycił, zdobywając 4,4 pkt. na set. Drugim transferem wewnątrz PlusLigi dokonanym ostatniego dnia, było przejście Grzegorza Pająka z Cuprum Lubin do Indykpolu AZS Olsztyn. Doświadczony rozgrywający ma zastąpić kontuzjowanego Joshuę Tuanigę, z który klub już teraz przedłużył kontrakt na kolejny sezon. Pająk zagrał jeszcze w poniedziałkowym meczu Cuprum ze Ślepskiem Malow Suwałki, a od 1 lutego będzie reprezentował drużynę z Olsztyna, do której zresztą wrócił po 10 latach. W sumie w PlusLidze występował w ośmiu klubach.

Następcą Pająka w Lubinie będzie Damian Czetowicz, 23-letni rozgrywający BAS Białystok. Będzie to dla niego debiut na najwyższym poziomie w Polsce.

Piąty transferem last minute na razie jest tajemnicą, a jego bohaterem jest zwycięzca licytacji na zawodnika Aluronu CMC Warty Zawiercie, z której dochód przekazany zostanie na WOŚP. W tym tygodniu półfinalista TAURON Pucharu Polski pozyskał też środkowego Tomasza Kalembkę, dotąd występującego w Grupie Azoty ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle. Nowy gracz wystąpił już w spotkaniu pucharowym z MKS Będzin.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...