Autor:redakcja
  01.02.2023 godz. 09:13

Drużyna 22. kolejki PlusLigi


Działo się na boiskach PlusLigi. W 22. kolejce mieliśmy sensacje (aż dwie), niespodzianki, a siatkarze grali tak dobrze, że mieliśmy kłopot bogactwa z wyborem najlepszej drużyny. Oto uzasadnienie...
Podczas ubiegłorocznych mistrzostw świata błyszczeli polscy środkowi: Mateusz Bieniek i Jakub Kochanowski, uważani za najlepszą parę na tej pozycji na świecie. W ostatni weekend obaj nie wypadli najlepiej, dlatego w drużynie najlepszych mamy dwóch reprezentantów USA. Jeffrey Jendryk (LUK Lublin) i Taylor Averill (Indykpol AZS Olsztyn) zostali wybrani MVP meczów, świetnie wypadając w ataku i bloku. W odwodzie są doświadczony Artem Smoliar z Barkomu Każany Lwów, który był sprawcą jedną z dwóch sensacji, jaką było pokonanie w Bełchatowie PGE Skry. Druga była dziełem GKS Katowice, który przerwał serię porażek zwyciężając nie byle kogo, bo zajmującą trzecie miejsce w tabeli Aluron CMC Wartę Zawiercie. MVP został przyjmujący Jakub Szymański, a wyróżnił się też młody środkowy Sebastian Adamczyk (7 na 9 skończonych ataków i 4 bloki).

Nie rozczarowało spotkanie kolejki, jakim była rywalizacja Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle z Asseco Resovią Rzeszów. Mistrz Polski pokonał lidera, a na boisku błyszczał Bartosz Bednorz. Tydzień temu reprezentant Polski boleśnie przypomniał sobie, że PlusLiga jest bardzo wymagająca, nie przyjmując aż siedmiu zagrywek zawodników Trefla Gdańsk. Wnioski wyciągnął błyskawicznie, potwierdzając, że jest klasowym siatkarzem. Był skuteczny w ataku, trzy punkty zdobył serwami i cztery blokiem, dlatego został wybrany MVP. Bardzo dobrze spisał się też Łukasz Kaczmarek, który zakończył spotkanie z ponad 50-procentową skutecznością w ataku.

W pokonaniu lidera z Rzeszowa pomógł też ZAKSIE Erik Shoji, ale na nas największe wrażenie zrobił - kolejny raz - młody Kuba Hawryluk z Indykpolu AZS. Można już zaryzykować twierdzenie, że 20-latek jest najlepiej broniącym libero w Polsce. W spotkaniu z PSG Stalą Nysa podbił aż 13 ataków rywali, znacznie przyczyniając się do niespodziewanego zwycięstwa, bo olsztyńska drużyna musiała radzić sobie bez Joshuy Tuanigi, swojego pierwszego rozgrywającego.

Znakomity mecz rozegrał Jonas Kvalen, a Barkom Każany wygrał w Bełchatowie. Norweski przyjmujący atakował z 65-procentową skutecznością i miał trzy bloki. W znakomitym wyniku pomógł mu rozgrywający Murat Yenipazar, dzięki czemu znalazł się wśród wyróżnionych zawodników. Pierwszym rozgrywającym jest jednak Jan Firlej, MVP spotkania Projektu Warszawa z Cerradem Eneą Czarnymi w Radomiu, rodzinnym mieście Firleja. W tym spotkaniu doskonale spisał się też atakujący Linus Weber, który zakończył grę z 83-procentową skutecznością, dokładając po dwa asy i bloki.

Drużynę 22. kolejki uzupełnia Trevor Clevenot z Jastrzębskiego Węgla, MVP pojedynku z Treflem Gdańsk. Mistrz olimpijski wygrał rywalizację z Aleksandrem Bergerem, najlepszym zawodnikiem spotkania Cuprum Lubin ze Ślepskiem Malow Suwałki.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...
...
...