Autor:red, fot. fivb.org
  29.01.2023 godz. 20:05

Siatkówka plażowa. Bryl i Łosiak na drugim miejscu w turnieju Pro Tour


Polska para Michał Bryl i Bartosz Łosiak awansowała do finału pierwszego w tym roku turnieju Pro Tour Finals w siatkówce plażowej, który jest rozgrywany w Dausze. Niestety, w spotkaniu o pierwsze miejsca uległa Norwegom.

Zajmujący piątą pozycję w światowym rankingu Polacy od początku imprezy spisują się doskonale. W grupie A zajęli pierwsze miejsce z kompletem zwycięstw i stratą zaledwie jednego seta, kolejno pokonując: Chilijczyków Marco i Estebana Grimaltów 2:0, Brazylijczyków George'a i Andre 2:0, Włochów Carambullę i Ranghieriego 2:1 oraz Katarczyków Cherifa i Ahmeda 2:0.

W półfinale Bryl i Łosiak zmierzyli się z Holendrami Alexandrem Brouwerem i Robertem Meeuwsenem, drugich w rankingu RIVB. Mecz był bardzo zacięty - pierwszego seta wygrali rywale 21:18, lecz w kolejnym dzięki trudnym zagrywkom Łosiaka i dobrej grze w bloku Polacy byli zdecydowanie lepsi (21:12). Tie-break był wyrównany. Początek należał do Holendrów (5:2), jednak Biało-czerwoni szybko odrobili straty. W końcówce jednak Bryl i Łosiak byli skuteczniejsi, a ich przeciwnicy popełniali błędy, co dało naszej parze wygraną 15:11 i piąty w historii ich wspólnych występów awans do finału turnieju Pro Tour. Co ciekawe, dotąd za każdym razem byli lepsi.

Ich rywalami w Dausze będzie para nr 1 światowego rankingu - Norwegowie Mol i Sørum, którzy pokonali Włochów Nicolaia i Cottafavę 2:1. Rywale okazali się lepsy, wygrywając oba sety w takim samym stosunku: 21:18. 

 

...
...
...
...
...
...