Autor:red/Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, fot. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
  27.01.2023 godz. 19:15

Erik Shoji dłużej w Grupie Azoty ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle


Erik Shoji, reprezentant USA, libero zostaje w drużynie Grupie Azoty ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle na kolejny sezon.

Shoji dołączył do drużyny z Kędzierzyna-Koźla latem 2021 roku. Już w pierwszym sezonie sięgnął po potrójną koronę: zdobywając Puchar Polski, mistrzostwo Polski i złoto siatkarskiej Ligi Mistrzów. Obecny sezon jest dla amerykańskiego libero drugim w barwach Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, ale nie ostatnim.

ZAKSA to znakomity klub, naprawdę dobrze się czuję w tej drużynie, w Kędzierzynie-Koźlu i cieszę się, że zostaję na dłużej. Organizacyjnie mamy tu wszystko czego można by oczekiwać. Patrząc na to, że najbliższy sezon będzie tym przed igrzyskami olimpijskimi jest to dla mnie idealne miejsce, mam tutaj możliwość gry w mocnej drużynie, lidze prezentującej wysoki poziom i walce o najwyższe cele zarówno w rozgrywkach krajowych jak i międzynarodowych. Kocham Polskę, ludzi tutaj, widzę ich pasję do siatkówki i dla mnie to coś niesamowitego móc przebywać w takim środowisku. W Polsce podoba mi się wszystko, to jak ważna dla was jest siatkówka, jak mocna jest liga i jacy są cudowni kibice - mówi Shoji.

Dla ambitnego zawodnika obecny i kolejny sezon to nowe wyzwania. - Myślę że zarówno oczekiwania wobec nas jak i nasze cele są niezmienne – wygrywać. Nawet jeśli obecnie w ligowej tabeli nie jesteśmy na pierwszym miejscu, jak było chociażby w ostatnim roku, pozostajemy w czołówce i wiemy, że wciąż nasze cele są możliwe do osiągniecia, jeśli będziemy kontynuować naszą pracę – dodał libero.

 

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...