Autor:redakcja
  24.01.2023 godz. 11:23

Drużyna 21. kolejki PlusLigi


Siedem zwycięstw gospodarzy, jeden tie-break, ale za to jaki... i jedna sensacja - tak najkrócej można opisać 21. kolejkę PlusLigi. Kandydatów do naszej drużyny gwiazd było wielu, a już przy atakujących musieliśmy wybierać spośród dobrych i bardzo dobrych.

Wasyl Tupczij, Maciej Muzaj i Bartosz Filipiak zostali wybrani na najlepszych zawodników swoich meczów, bardzo dobrze zaprezentowali się Bartłomiej Bołądź i Linus Weber. Z tego grona postawiliśmy na Ukraińca z Barkomu Każany Lwów, który w czterech setach zdobył aż 29 punktów, oraz Muzaja, który miał 57-procentową skuteczność, dwa bloki i dwa asy.

Najlepsi rozgrywający to Lukas Kampa, który poprowadził Trefl Gdańsk do największej sensacji w 21. kolejce, jaką było przekonujące zwycięstwo nad Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Najlepiej blokująca drużyna PlusLigi, jaką są mistrzowie Polski, tym razem tylko ośmiokrotnie zatrzymała ataki świetnie spisujących się gdańszczan, w czym ogromna zasługa niemieckiego rozgrywającego. Poza tym Kampa sam zdobył aż siedem punktów, w tym pięć zagrywką. Jego dublerem jest Murat Yenipazar z Barkomu Każany.

Pięć asów miał też Mikołaj Sawicki z Trefla, a jego drużyna w sumie miała aż 15. Młody przyjmujący zdobył aż 20 punktów, atakując z 54-procentową skutecznością. Drugim zawodnikiem na tej pozycji w drużynie kolejki jest Tomasz Fornal, najlepszy gracz spotkania Jastrzębskiego Węgla z PSG Stalą Nysa. Reprezentant Polski w ciężkich momentach bardzo pomagał swojemu zespołowi trudnymi serwami. W odwodzie są jak zwykle skuteczny Uros Kovacević z Aluronu CMC Warty Zawiercie (20 pkt., 62 proc. skuteczności w ataku) oraz Jan Franchi Martinez z Trefla, który w ofensywie nie błyszczał, ale tradycyjnie znakomicie przyjmował zagrywki kędzierzynian, ułatwiając zadanie Kampie.

Dwaj środkowi, których wytypowaliśmy do pierwszej szóstki, rozegrali mecze błyskotliwe. Michał Szalacha z Aluronu CMC Warty atakował 10 razy, zdobywając 10 punktów, zaś Taylor Averill z Indykpolu AZS Olsztyn zakończył spotkanie w Bielsku-Białej z 17 punktami i 88-procentową skutecznością. Obaj zostali wybrani MVP spotkania. Ich zmiennikami są Artem Smoliar z Barkomu Każany (9 pkt., 80 proc. skuteczności) i Jakub Kowalczyk z Projektu, który dał świetną zmianę w najbardziej zaciętym meczu 21. kolejki z PGE Skrą Bełchatów, kończąc siedem z dziewięciu ataków i dokładając do po dwa punktowe bloki i asy.

Libero nr 1 jest Damian Wojtaszek, MVP dreszczowca na Torwarze, a nr 2 - Jakub Popiwczak, który rozegrał doskonałe spotkanie przeciwko PSG Stali Nysa.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...
...
...