Autor:red, fot. Indykpol AZS Olsztyn
  22.01.2023 godz. 11:01

Poważna kontuzja Joshuy Tuanigi


Joshua Tuaniga, rozgrywający Indykpolu AZS Olsztyn, nie zagra do końca obecnego sezonu. Klub szuka następcy.

"Niestety, ale mamy złą wiadomość dla naszych Kibiców. Kontuzja odniesiona przez Joshua Tuanigę podczas piątkowego spotkania w Bielsku-Białej, wyklucza rozgrywającego z gry do końca sezonu. Konieczna jest natychmiastowa operacja. Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!" - czytamy w komunikacie olsztyńskiego klubu. 

Amerykanin w doznał urazu łokcia w drugim secie meczu z BBTS w Bielsku-Białej, nieszcześliwie upadając na boisko i wykręcając staw łokciowy. Od początku widać było, że kontuzja jest poważna, bo Tuaniga długo się nie podnosił. Po kilku minutach został z niego zniesiony z ręką na temblaku. Halę opuścił na noszach i trafił do szpitala. Jak informuje Indykpol AZS, zawodnik przeszedł badania w klinice w Koninie. – Badania wykazały, iż Joshua ma częściowe uszkodzenie więzadeł stawu łokciowego. Konieczna jest natychmiastowa operacja i taka zostanie przeprowadzona w klinice w Koninie. Powrót do gry jest możliwy najwcześniej po około 10-12 tygodniach, dlatego reprezentanta Stanów Zjednoczonych nie zobaczymy już w tym sezonie w barwach Indykpolu AZS Olsztyn - mówi Tomasz Jankowski, prezes zarządu Piłki Siatkowej AZS UWM SA.

Olsztyński klub zapowiedział, że będzie szukał następcy Tuanigi w ramach transferu medycznego. - Nie będzie to proste, ponieważ według mojej wiedzy nie ma w tej chwili na rynku transferowym wartościowego rozgrywającego, zarówno w Polsce, jak i za granicą. Rozesłaliśmy zapytania do menadżerów i klubów, czy byliby chętni, aby wypożyczyć nam rozgrywająego w trakcie tego sezonu. Czas pokaże, na pewno zrobimy wszystko, aby mieć dwóch rozgrywających w tym sezonie – kończy prezes Jankowski.

W Indykpolu AZS pozostał obecnie jeden rozgrywający - Karol Jankiewicz. 

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...
...
...