Autor:http://www.indykpolazs.pl, redakcja
  20.01.2023 godz. 22:32

Trzech graczy Indykpolu AZS Olsztyn kontuzjowanych


Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn udanie zakończyli pięciodniowy wyjazd na południe Polski. Zawodnicy prowadzeni przez Javiera Webera pokonali BBTS Bielsko-Biała 3:1. Statuetka MVP powędrowała do środkowego Taylora Averilla. Meczu nie dokończyli jednak Joshua Tuaniga, Mateusz Poręba i Moritz Karlitzek.

– Ciężko jest mi cokolwiek powiedzieć o meczu, ponieważ sport nie jest teraz najważniejszy. Nasze myśli są z Joshuą i jego stanem zdrowia. o jest dla nas najważniejsze – powiedział Robbert Andringa po piątkowej wygranej w Bielsku-Białej na antenie Radia UWM FM.

Zawodnicy prowadzeni przez Javiera Webera odnieśli trzecie zwycięstwo z rzędu, a trzynaste w tym sezonie PlusLigi. Po wygranej nad BBTS Bielsko-Białą, ekipa ze stolicy Warmii i Mazur z dorobkiem 37 punktów, zajmują w ligowej tabeli 7. miejsce. Kolejny mecz będzie dla akademików z Kortowa niezwykle ważny. Olsztynianie zmierzą się w Iławie z PSG Stalą Nysa, która przed rozpoczęciem 21 serii gier, miała tyle samo punktów co Indykpol AZS (34 pkt.).

– Nie widziałem dokładniej sytuacji z Joshuą. Jednak kiedy takie coś przytrafia się twojemu przyjacielowi, to jego ból przeszywa również twoje ciało. Ciężko jest mi cokolwiek powiedzieć o meczu, ponieważ sport nie jest teraz najważniejszy. Nasze myśli są z Joshuą i jego stanem zdrowia. o jest dla nas najważniejsze – stwierdził Andringa.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...