Autor:redakcja
  18.01.2023 godz. 19:36

Projekt Warszawa wraca do hali Torwaru


10 października w meczu trzeciej kolejki PlusLigi Projekt Warszawa pokonał w hali Torwaru Barkom Każany Lwów 3:2 i był to ostatni występ stołecznej drużyny na tym obiekcie w tym sezonie. Później Andrzej Wrona i jego koledzy swoje umiejętności prezentowali w Arenie Ursynów. Na następne spotkanie podopieczni trenera Piotra Grabana wrócą na Torwar. Ich rywalem będzie PGE Skra Bełchatów.

Spotkania z PGE Skrą Bełchatów są zwykle ciekawe nie tylko z udziałem warszawskiej zespołu. Jednak niedzielny mecz ma swój ciężar gatunkowy i będzie bardzo ważny dla obu  drużyn, co podkreśla trener Graban. - Spotkają się w bezpośrednim starciu rywale, którzy walczą o awans do play off. Wystarczy popatrzeć na tabelę, żeby przekonać się jak ważne wydarzenie nas czeka - dodaje.

Projekt jest piąty z 35 punktami. Goście plasują się na jedenastym miejscu z bilansem o siedem punktów gorszym. - Wygrana mocno zwiększy nasze szanse na zakwalifikowanie się do najlepszej ósemki i zmniejszy możliwości bełchatowian. Powtórzę, że naszym celem jest wygrywanie, awans do play off i to z jak najlepszego miejsca, żeby w grze o medale trafić na teoretycznie słabszego przeciwnika - podkreśla trener Projektu.

Zainteresowanie meczami Projektu mocno ostatnio wzrosło. Coraz więcej kibiców chce oglądać na żywo warszawskich siatkarzy, którzy spisują się bardzo dobrze w PlusLidze. W trakcie sezonu nastąpiła zmiana trenera. Pod kierunkiem Piotra Grabana, debiutował jako pierwszy szkoleniowiec w konfrontacji z BBTS Bielsko-Biała, zespół odniósł siedem zwycięstw i doznał jednej porażki.

Piotr Graban powtarza, że "PGE Skra jest bardzo mocnym i solidnym zespołem mającym w składzie doświadczonych i klasowych zawodników. - Ostatnio bełchatowianie grają w kratkę, ale w niedzielę mogą mieć swój dzień. Uczulam na to swoich zawodników - powiedział. Jednocześnie chwali swój zespół za ostatnie zwycięstwo oraz grę w Lubinie z Cuprum. - W trudnych chwilach trzeciej partii punkt po punkcie wrócili do gry - dodaje.

Warszawscy siatkarze mieli dziś zajęcia w Arenie Ursynów, w której spotkają się na teningu jeszcze jutro. Następnie w piątek i sobotę trenować będą już na Torwarze. - Ten obiekt niby znamy, ale znajomość jak to w życiu warto odświeżać. Chodzi w końcu o to, żeby własna hala była własną halą. Jednak my przede wszystkim skupiamy się na treningu i meczu - zakończył Piotr Graban.

Mecz Projekt Warszawa - PGE Skra Bełchatów rozegrany zostanie w niedzielę (początek 14:45, Polsat Sport).

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...