Autor:redakcja
  18.01.2023 godz. 12:03

Drużyna 20. kolejki PlusLigi


W drużynie 20. kolejki PlusLigi znalazły się same gwiazdy. Gdyby mogła ona wystąpić w takim składzie na oficjalnej imprezie, byłaby wśród największych faworytów.

Pierwszym rozgrywającym jest Fabian Drzyzga, MVP spotkania Asseco Resovii Rzeszów z PGE Skrą Bełchatów. Dwukrotny mistrz świata od początku sezonu prezentuje znakomitą formę, a rzeszowska drużyna gra jak z nut. Owszem, zdarzają się jej wpadki, jak w poprzedniej kolejce z Cuprum Lubin, ale jest ich mniej niż u najważniejszych rywali. Nagrodą jest pierwsze miejsce w tabeli czteropunktowa przewaga nad Jastrzębskim Węglem. Oprócz rozgrywającego, w naszym wyjściowym zestawieniu są jeszcze dwaj gracze Asseco Resovii: Torey DeFalco (69 proc. skuteczności w ataku) i Maciej Muzaj (67 proc., 3 bloki i 2 asy). Efekt był taki, że bełchatowski zespół został rozbity. Inna sprawa, że niewiele zrobił, by się przeciwstawić rozpędzonym gospodarzom.

W 20. kolejce znów doskonale zaprezentował się Taylor Averill, najlepszy zawodnik spotkania Indykpolu AZS Olsztyn z Aluronem CMC Wartą Zawiercie. Amerykański środkowy skończył 13 z 14 ataków! Drugim środkowym w naszej drużynie jest rodak Averilla i kolega z reprezentacji David Smith, jeden z najrówniej grających siatkarzy w PlusLidze. Siatkarz mistrza Polski jest jak wino - im starszy, tym lepszy. W derbach Opolszczyzny miał 86-procentową skuteczność w ofensywie i dwa bloki. Smith zaprezentował się znakomicie, jednak Grupa Azoty ZAKSA miałaby znacznie większe problemy, gdyby nie doskonała postawa Aleksandra Śliwki. Kapitan i lider zespołu świetnie przyjmował zagrywkę, a w trudnych chwilach popisywał się zagrywkami nie do przyjęcia (5 asów).

Pierwszym libero wśród wyróżnionych przez nas zawodników jest Luke Perry z Trefla Gdańsk, a jego alternatywą Jakub Popiwczak z Jastrzębskiego Węgla. Obaj zostali wybrani na MVP meczów.

W drugiej szóstce znaleźli się dwaj Argentyńczycy: błyskotliwy Matias Sanchez ze Ślepska Malow Suwałki, który łatwo wysoko pokonał Barkom Każany Lwów, oraz Jan Franchi Martinez z Trefla (3:1 w Radomiu). Ten drugi miał ponad 60-procentowe pozytywne przyjęcie zagrywki i 50-procentową skuteczność w ataku. Środkowi to Jan Nowakowski z rewelacyjnego LUK-u Lublin (6 z 8 skończonych ataków i 3 bloki) oraz Cezary Sapiński ze Ślepska Malow, najlepiej serwujący zawodnik spotkania z zespołem z Lwowa.

Z drugim atakującym mieliśmy problem, gdyż kilku pokazało się z najlepszej strony. Na koniec musieliśmy wybrać między siatkarzami, którzy zostali MVP meczów: Linusem Weberem z Projektu Warszawa i Szymonem Romaciem z LUK-u. Postawiliśmy tym razem na Niemca, który poprowadził warszawską drużynę do sukcesu w Lubinie. 

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...
...
...