Autor:redakcja
  16.01.2023 godz. 19:54

Projekt Warszawa chce wygrywać i być w play offach


- Wiemy o co gramy, chcemy być w play offach i wystartować w nich z jak najwyższego miejsca, żeby mieć teoretycznie łatwiejszego rywala - mówi Piotr Graban, trener Projektu Warszawa. Jego podopieczni pokonali na wyjeździe Cuprum Lubin 3:0 (25:21, 25:17, 25:23), a MVP spotkania został wybrany Linus Weber. Było to dwunaste zwycięstwo stołecznego zespołu, który awansował na piąte miejsce w tabeli.

Piotr Graban podkreślił, że "jego zespół jechał na mecz do Lubina mocno zmotywowany. Trenujemy i gramy bardzo dobrze i chcemy zwyciężać." - Cuprum postawiło nam trudne warunki gry. Mieli m.in. bardzo dobrą zagrywkę. Trener rywali dokonał zmian w składzie czym nas trochę zaskoczyć. My jednak solidnie zagraliśmy i mieliśmy kontrolę nad przebiegiem gry - powiedział stołeczny szkoleniowiec.

Po raz kolejny dobre wrażenie pozostawił po sobie Linus Weber, który uzyskał osiemnaście punktów i miał w tym trzy asy oraz jeden blok. Po raz pierwszy w tym sezonie został wyróżniony statuetką dla najbardziej wartościowego zawodnika meczu (MVP).

Cuprum zmusiło stołeczny zespół do największego wysiłku w trzecim secie. - Rywale dokonali zmian w ustawieniu, mocno ryzykowali na zagrywce, próbowali zmusić nas do błędów. Jednak nie daliśmy się zaskoczyć, wróciliśmy do gry z czego bardzo cieszymy się i ze zdobytego kompletu punktów - powiedział Piotr Graban.

Kolejnym rywalem Projektu będzie PGE Skra Bełchatów. Mecze tych drużyn mają długą historię i wielokrotnie dostarczyły kibicom dużo emocji i stały na wysokim poziomie sportowym. Mecz rozegrany zostanie 22 stycznia w hali COS Torwar. Wielokrotni mistrzowie Polski podobnie jak Projekt walczą o korzystne miejsce w fazie play off i z pewnością będą groźnym rywalem na stołecznym boisku. W ekipie prowadzonej przez trenera Joela Banksa występują tacy zawodnicy jak m.in. mistrzowie świata Mateusz Bieniek i Grzegorz Łomacz, a na pozycji atakującego mają doświadczonego Aleksandara Atanasijevica.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...