Autor:red/Indykpol AZS Olsztyn, fot. Krzysztof Popiół
  12.01.2023 godz. 08:19

Javier Weber: Jesteśmy silną drużyną i możemy pokonać Aluron CMC Wartę


- Mamy szansę wygrać to spotkanie, bo jesteśmy bardzo dobrą drużyną i gramy u siebie – mówi Javier Weber, trener Indykpolu AZS OLsztyn, przed sobotnim meczem z Aluronem CMC Wartą Zawiercie.

W pierwszym spotkaniu w 2023 roku siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn ulegli na wyjeździe LUK-owi Lublin. Choć w pierwszym secie lepsi byli olsztynianie, w trzech kolejnych partiach górą byli już gospodarze. Dla akademików porażka oznaczała przerwanie zwycięskiej pięciomeczowej passy. W tabeli olsztynianie pozostali na 8. miejscu z dorobkiem 28 punktów.

- To dziwne uczucie. Bardzo dobrze zakończyliśmy poprzedni rok, graliśmy jak drużyna, wygrywaliśmy trudne spotkania. Spodziewaliśmy się, że będzie to ciężki mecz, bowiem ekipa LUK również miała udaną końcówkę roku. Nasz zespół nie grał jednak bardzo dobrze, nie byliśmy drużyną i nie zaprezentowaliśmy 100 procent swoich możliwości. Mieliśmy wiele problemów w ataku, nad czym musimy mocniej popracować. Lublinianie zagrali zdecydowanie lepiej w tym elemencie gry - mówił o przyczynach porażki trener Weber.

Szansą na odniesienie pierwszego zwycięstwa w 2023 roku będzie sobotnie spotkanie w Iławie z wiceliderem - Aluronem CMC Wartą Zawiercie. Drużyna prowadzona przez Michała Winiarskiego tylko trzykrotnie w tym sezonie przegrała w lidze. Jednym z pogromcą był właśnie Indykpol AZS Olsztyn, wyciężając w Zawierciu 3:2. Statuetkę MVP otrzymał Karol Butryn.

Obecny tydzień jest niezwykle intensywny dla ekipy z Zawiercia. W piątek zmierzyła się przed własną publicznością z Jastrzębskim Węglem (3:2), w poniedziałek wyruszyła do Turcji na mecz fazy grupowej Ligi Mistrzów z Halkbank Ankara (porażka 2:3). W czwartkowy poranek siatkarze Aluronu CMC Warty rozpoczęli podróż z Turcji do Iławy.

Czy natłok spotkań i zmęczenie podróżami może oznaczać przewagę olsztynian?

- Uważam, że mamy możliwości i szansę pokonać naszego rywala. Wygraliśmy przecież pierwsze spotkanie na ich terenie. Z drugiej strony taka drużyna jak Aluron CMC Warta Zawiercie, przygotowuje się cały sezon, aby być w stanie rozegrać dwa spotkania w ciągu tygodnia na wysokim poziomie. Mają szeroki i wyrównany skład, przez co mogą stosować wiele zmian. Mamy szansę wygrać, bo jesteśmy bardzo dobrą drużyną i gramy u siebie. Z pewnością czeka nas jednak ciężki mecz – kończy Weber.

Początek sobotniego spotkania w Iławskim Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji o godz. 14:45. Ostatnie 150 biletów dostępne na indykpolazs.pl/bilety.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...