Autor:Informacja prasowa, redakcja
  12.01.2023 godz. 10:03

Projekt Warszawa po długiej przerwie powróci do hali Torwar


Siatkarze Projektu Warszawa po długiej przerwie powrócą do stołecznej hali COS Torwar. Warszawska drużyna zmierzy się w mieszczącym 4800 widzów obiekcie z PGE Skrą Bełchatów (22 stycznia) oraz Grupa Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle (4 lutego) w ramach rozgrywek PlusLigi.

W tym sezonie Projekt Warszawa rozegrał tylko jedno, inauguracyjne spotkanie PlusLigi w hali COS Torwar. Wszystkie pozostałe domowe mecze odbywały się w mieszczącej 2000 widzów Arenie Ursynów. W obliczu rosnącego zainteresowania spotkaniami z PGE Skrą Bełchatów i Grupa Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle stołeczny klub zdecydował się przenieść swoje najbliższe mecze do Torwaru.

Najbliższe domowe mecze Projektu będą nie tylko interesujące z perspektywy stołecznych kibiców, ale także układu środka tabeli PlusLigi. Podopieczni trenera Piotra Grabana po słabym początku sezonu prezentują się coraz lepiej zwyciężając w 6 z 7 ostatnich spotkań i plasują się na szóstym miejscu w ligowej klasyfikacji.

Z kolei po dobrym rozpoczęciu sezonu trudny okres notują siatkarze PGE Skry Bełchatów, którzy plasują się na 10. miejscu w tabeli, a w ostatnim czasie tracili punkty w meczach z Treflem Gdańsk, PSG Stalą Nysa i BBTS-em Bielsko-Biała. Mecz w Warszawie może być dla nich dobrym momentem na przełamanie, zwłaszcza że w pierwszej rundzie Projekt wygrał w Bełchatowie, więc 22 stycznia siatkarze Skry przyjadą do stolicy żądni rewanżu.

Ciekawie zapowiada się również spotkanie 23. kolejki PlusLigi, w którym Projekt podejmie Grupa Azoty ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle. W meczu pierwszej rundy siatkarze ze stolicy gładko przegrali w czterech setach, ale z pewnością nie złożą broni w domowym spotkaniu, zwłaszcza że ZAKSA broni dogodnej czwartej pozycji gwarantującej dogodne położenie w fazie play-off. Do składu mistrza Polski dołączył niedawno powracający po kontuzji Norbert Huber, a również bez wspomnianego środkowego w czołowej ekipie Europy nie brakowało mistrzów i wicemistrzów świata. Możemy być zatem pewni, że 4 lutego w 23. kolejce PlusLigi nie zabraknie ogromnych emocji i widowiskowych akcji.

Mecz Projekt Warszawa - PGE Skra Bełchatów zaplanowano na 22 stycznia o godz. 14:45, z kolei mecz Projekt Warszawa - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle rozpocznie się 4 lutego o godz. 14:45. Oba spotkania odbędą się w hali COS Torwar i będą transmitowane na sportowych antenach Polsatu.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...