Autor:red, Fot. Barkom Każany Lwów
  05.01.2023 godz. 15:53

Wasyl Tupczij w czołówce plebicytu na najlepszego siatkarza Ukrainy


 Wasyl Tupczij z Barkomu Każany Lwów trzecim siatkarzem Ukrainy w 2022 roku! Wśród laureatów jest pięciu siatkarzy z PlusLigi.

Ukraińska federacja zorganizowała plebiscyt na najlepszą siatkarkę i siatkarza 2022 roku. W głosowaniu wzięli udział ekspereci, dziennikarze, trenerzy, kapitanowie drużyn, a także kibice. Za pierwsze miejsce zawodnik otrzymywał pięć punktów, za drugie - trzy, a za trzecie - jeden. Wśród mężczyzn zdecydowanie wygrał Ołeh Płotnickij, grający w Sir Safety Susa Perugia z Wilfredo Leonem i Kamilem Semeniukiem, który dostał 129 punktów, przed Jewhenem Kisiliukiem (55) i Tupczijem (44). Czwarty był Jurij Semeniuk z Projektu Warszawa (27), szósty - Ilia Kowaliow z Cuprum Lublin (10), 10 - Jurij Gladyr z Jastrzębskiego Węgla (3), a 16 - Dmutro Kanajew z Barkomu Każany (1).

Wśród siatkarek najwięcej punktów przyznano atakującej Olesii Rychliuk z tureckiego klubu Cukurova Belediyespor, druga była 20-letnia atakująca Walerija Jakuszewa z zespołu Dobrodij Winnica, a trzecia - środkowa Lidia Łuczko z Ałany Dnipro. Szóstą pozycję zajęła Julia Gierasimowa, środkowa Roleskiego Grupy Azoty Tarnów, a 16 - Anastasia Kraiduba z UNI Opole.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...
...
...
...