Autor:Karolina Korbecka Fot. Piotr Gibowicz/Asseco Resovia
  18.12.2022 godz. 11:01

Kevin Tillie: Poziom PlusLigi jest wysoki i cieszę się, że tutaj jestem


- Naszym celem jest miejsce wyższe niż ósme i udział w play-off - mówi Kevin Tillie, przyjmujący Projektu Warszawa, zajmującego ósme miejsce w tabeli PlusLigi.

PLUSLIGA.PL: Po serii ostatnich zwycięstw chyba nie spodziewaliście się, że w konfrontacji u siebie z Asseco Resovią wypadniecie tak blado.

Kevin Tillie, przyjmujący Projektu Warszawa: Jesteśmy bardzo rozczarowani. To był dla nas trudny mecz. Nie ma już jednak co o nim myśleć, tylko trzeba iść do przodu i koncentrować się na kolejnym spotkaniu. Z Asseco Resovią zagraliśmy okropnie. Nie serwowaliśmy dobrze, nie kończyliśmy ataków i grało nam się bardzo trudno – także dlatego, że rywale grali bardzo dobrze. Trudno nam było im się przeciwstawić i wrócić do gry.

PLUSLIGA.PL: Na początku trzeciego seta, kiedy rywale prowadzili już 10:2, mieliście pozytywny zryw dzięki pana bardzo dobrej zagrywce i byliście nawet o krok żeby odrobić straty, ale ta pozytywna seria nie trwała długo.

Byliśmy już w takiej sytuacji, że nie pozostawało nic innego, jak pełne ryzyko na zagrywce. Przez chwilę przydarzyła nam się rzeczywiście pozytywna seria kilku punktów z rzędu, ale kiedy tylko rywale wrócili do swojej gry, to nie mieliśmy już możliwości żeby odwrócić niekorzystny wynik.

PLUSLIGA.PL: Mimo słabego występu przeciwko Asseco Resovii na pewno liczycie na dużo lepszą rundę rewanżową fazy zasadniczej, tym bardziej, że wszyscy zawodnicy są gotowi do gry i problemy kadrowe z początku sezonu macie już za sobą.

Oczywiście liczymy na to, że będziemy prezentowali się z lepszej strony i zajmiemy wyższe miejsce w tabeli niż ósme, które mieliśmy po pierwszej rundzie. Naszym celem jest awans do fazy play-off i coraz lepsza gra.

PLUSLIGA.PL: Jak z pana perspektywy wygląda PlusLiga w tym sezonie, po pana kolejnym powrocie na polskie parkiety?

Poziom jest naprawdę wysoki. Jest wiele klasowych drużyn o dużej jakości i wielu dobrych zawodników dookoła. Trzeba mocno walczyć w każdym meczu żeby zdobyć punkty i móc się cieszyć ze zwycięstwa. Osobiście zawsze czerpię dużą radość z gry w Polsce.

PLUSLIGA.PL: Pełni pan ważną rolę w zespole i od pana postawy dużo będzie zależało jeśli chodzi o wyniki Projektu Warszawa.

Na pewno jestem jednym z najbardziej doświadczonych graczy w zespole, których mamy kilku i doświadczenie powinno być naszym atutem. Jeśli chodzi o moją grę, to staram się jak najwięcej pomóc drużynie i motywować też kolegów do coraz lepszej gry.

PLUSLIGA.PL: Pod względem zdrowotnym wrócił pan już do pełni sił?

Wszystko jest w porządku i jestem gotowy do gry.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...
...
...