Autor:Karolina Korbecka Fot. Piotr Gibowicz/Asseco Resovia
  02.12.2022 godz. 21:48

Thibault Rossard: Mam nadzieję na przedłużenie dobrej passy w meczach Francji z Polską


Francuscy piłkarze muszą być teraz mocno skoncentrowani. Są faworytami w starciu z Polską, ale trzeba to jeszcze pokazać na boisku - uważa Thibault Rossard, Francuz z Asseco Resovii Rzeszów.

PLUSLIGA.PL: Ogląda pan mecze piłkarskich MŚ w Katarze?

Thibault Rossard, przyjmujący Asseco Resovii: Oczywiście oglądałem mecz Polska - Argentyna i liczę na to, że reprezentacja Francji w 1/8 finału pokona Polaków.

PLUSLIGA.PL: Francuzi są obrońcami mistrzowskiego tytułu sprzed czterech lat. Czy na turnieju w Katarze ciąży na nich duża presja żeby powtórzyć ten sukces?

Oczekiwania są duże, ale wszyscy zdają sobie sprawę, że przed tym turniejem na drużynę spadła plaga kontuzji i wielu dobrych graczy nie ma na mistrzostwach świata. To jest trochę inna sytuacja niż przed czterema laty, bo nie wszyscy najlepsi są zdolni do gry. Nie śledzę aż tak dokładnie doniesień medialnych, ale atmosfera we Francji jest właśnie taka. Myślę jednak, że mimo problemów kadrowych z kontuzjami i tak Francja ma wielu znakomitych piłkarzy.

PLUSLIGA.PL: Nie martwi pana porażka Francji w ostatnim meczu grupowym z Tunezją, mimo że wynik tego spotkania nie miał żadnego znaczenia?

Nie, ponieważ reprezentacja zagrała praktycznie rezerwowym składem. Zmian było na tyle dużo, że gra wygląda inaczej niż wcześniej. Wiadomo jednak, że od fazy play-off liczy się już tylko jeden mecz, więc teoretycznie wszystko się może zdarzyć. Na pewno piłkarze muszą być teraz mocno skoncentrowani. Są faworytami w starciu z Polską, ale trzeba to jeszcze pokazać na boisku.

PLUSLIGA.PL: Patrząc na styl gry reprezentacji Polski na mundialu w Katarze Trójkolorowi nie powinni mieć większych obaw o zwycięstwo i awans?

Na pewno Polacy mocno cierpieli w meczu z Argentyną i mieli trochę szczęścia, że wywalczyli awans z grupy.

PLUSLIGA.PL: Francuzi byli zmorą Polaków także w innych grach zespołowych patrząc chociażby na ćwierćfinał igrzysk w Tokio czy tegoroczny półfinał Eurobasketu w Niemczech?

Mam nadzieję, że moi rodacy będą kontynuowali tę dobrą passę także w piłce nożnej.

PLUSLIGA.PL: Który z zespołów do tej pory zrobił na panu największe wrażenie w Katarze?

Nie oglądałem wszystkich meczów, więc trudno mi to ocenić. Na pewno w ostatnim meczu grupowym podobała mi się gra Argentyny. Na drugim biegunie są zespoły, które mocno zawiodły, jak np. Belgia, która nawet nie wyszła z grupy. Więcej spodziewałem się też po Niemcach. Na turnieju w Katarze nie brakuje niespodzianek.

PLUSLIGA.PL: Obejrzy pan niedzielny mecz Francji z Polską?

Mam taką nadzieję; musimy jeszcze zmienić godzinę treningu, ale myślę, że jest to do zrobienia. Liczę oczywiście na zwycięstwo Francji.

PLUSLIGA.PL: Wracając do PlusLigi – w ostatnich dwóch meczach nie wchodził pan nawet na pojedyncze zmiany; czy to znaczy, że problemy ze zdrowiem wróciły?

Nie, czuję się dobrze i jestem do dyspozycji trenera. Wszystko jest w porządku.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...