Autor:red
  25.11.2022 godz. 07:20

Drużyna 11. kolejki PlusLigi


Za nami kolejka z jedną sensacją. Nie niespodzianką, bo za taką należałoby uznać zdobycie przez LUK Lublin punktu w stolicy. Tymczasem zespół, który zaczął sezon od sześciu porażek, pokonał jednego z kandydatów do podium i to w jego hali. Dlatego ma najwięcej przedstawicieli w naszej drużynie gwiazd.

LUK pokonał Projekt 3:1 i była to wygrana zasłużona i pewna. Na boisku rywalizowali dwaj rozgrywający, którzy aspirują do reprezentacji Polski. Lepszy okazał się Marcin Komenda, który - przypomnijmy - ma już za sobą sukces, jakim było trzecie miejsce w Lidze Narodów w 2019 roku. Coraz więcej wskazuje, że 26-letni zawodnik odradza się po kryzysie. Jego zmiennikiem jest Marcin Janusz, wybrany na najlepszego w rywalizacji Cuprum Lubin z Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle.

MVP spotkania z Projektem został Szymon Romać, który przypomniał, że kiedyś, gdy grał w Cuprum Lubin, był uważany za duży talent. W naszym zestawieniu jest zmiennikiem, bo w spotkaniu na szczycie 11. kolejki znakomicie spisał się Dawid Konarski, a jego Aluron CMC Warta Zawiercie pokonał w Rzeszowie Asseco Resovię, co w tych rozgrywkach jeszcze nikomu się nie udało. Dwukrotny mistrz świata błyszczał we wszystkich statystykach: od ataku, przez zagrywkę, aż po blok.

Parę przyjmujących w naszym zespole tworzą Bartosz Kwolek, MVP meczu z Asseco Resovii z Aluronem CMC Wartą (skończył grę z bilansem +12), oraz Trevor Clevenot, wyróżniony za spotkanie Ślepska Malow Suwałki z Jastrzębskim Węglem. Francuz miał 70 proc. pozytywnego przyjęcia zagrywki i 69-procentową skuteczność w ataku. W odwodzie są Filippo Lanza, który mimo osłabienia chorobą zagrał w meczu PGE Skry Bełchatów z Cerradem Eneą Czarnymi Radom i był jednym z najlepszych na boisku, oraz tradycyjnie Uros Kovacević z Aluronu CMC Warty.

Na środku postawiliśmy na reprezentantów USA i Polski. Jeffrey Jendryk z LUK Lublin atakował aż 17 razy, zdobywając 11 punktów, a do tego dołożył trzy punktowe bloki i jednego asa, zaś Mateusz Poręba w meczu z Barkomem Każany miał 92-procentową skuteczność w ataku, dokładając cztery bloki. 23-latek pokazał, że jego powołanie do reprezentacji Polski nie było działaniem na wyrost. Ich zmiennikami w naszej drużynie są Marcin Kania z GKS Katowice oraz Dawid Dryja, który z powodzeniem zastąpił w Jastrzębskim Węglu chorego Łukasza Wiśniewskiego.

Na koniec pozycja libero. W 11. kolejce błysnęli gracze albo występujący sporadycznie, albo będący często krytykowani. Nr. 1 jest Szymon Gregorowicz z LUK-u, zastępujący z powodzeniem Dustina Wattena, a nr. 2 - Kacper Piechocki, MVP meczu PGE Skry z Cerradem Eneą Czarnymi.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...
...
...