Autor:red, Fot. www.sirsafetyperugia.it
  20.11.2022 godz. 19:03

30 punktów reprezentantów Polski w meczu na szczycie ligi włoskiej


W ósmej kolejce włoskiej Serie A1 Sir Safety Susa Perugia pokonała Itas Trentino, a duży udział w zwycięstwie mieli Wilfredo Leon i Kamil Semeniuk.

Perugia jest jedynym niepokonanym zespołem w lidze włoskiej, a przed ósmą kolejką wyprzedzała pięcioma punktami Itas. Oba kluby zmierzyły się niedawno w finałowym spotkaniu o Superpuchar Włoch. Zakończyło się ono wygraną podopoiecznych Andrei Anastasiego 3:2. Teraz doszło do rewanżu w hali w Perugii. Po raz pierwszy od Superpucharu początku zagrał Leon, który w tamtym spotkaniu uderzył głową w boisko i stracił na chwilę przytomność.

Drugim przyjmującym był Semeniuk. Mecz lepiej zaczęli goście, wygrywając pierwszego seta. W trzech kolejnych lepsza była już Perugia, a najwięcej problemów miała w trzeciej partii, kiedy prowadziłą 24:22, ale rywale zdołali wyrównać.

Najskutecznieszym zawodnikiem lidera Serie A1 był Leon, który zdobył 20 punktów, mając dwa asy i pięć bloków. Semeniuk zdobył 10 punktów (1 as). Dobrze spisał się Kamil Rychlicki, atakujący z 59-procentową skutecznością.

W Itasie, który jest grupowym rywalem Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle w Lidze Mistrzów, najwięcej punktów zdobyła Daniele Lavia - 19.

W tabeli Perugia ma 24 punkty, o osiem więcej od Itasu i 10 od Top Volley Cisterny i Valsa Group Modeny. Drużyna reprezentantów Polski ma rozegrany jeden mecz mniej.

Sir Safety Susa Perugia - Itas Trentino 3:1 (22:25, 25:19, 27:25, 21:10)

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...