Autor:redakcja
  16.11.2022 godz. 11:32

Drużyna 9. kolejki PlusLigi


Stephan Boyer show w PlusLidze trwa. Francuski atakujący Jastrzębskiego Węgla jest w tym sezonie w wybornej formie, co potwierdził w meczu z Projektem Warszawa.

Boyer poprowadził lidera do dziewiątego kolejnego zwycięstwa w tym sezonie, a jego statystyki robią wielkie wrażenie. Zdobył 32 punkty, w ataku miał 74-procentową skuteczność, nie popełniając błędu i tylko raz pozwalając się zablokować. Dodał do tego pięć asów i cztery punktowe bloki. Jeśli szukalibyśmy występu idealnego, to ten jest bardzo bliski. Lider PlusLigi ma w drużynie gwiazd jeszcze jednego siatkarza - Benjamina Toniuttiego. Francuz nie zaczął najlepiej rozgrywek, ostatnio jednak znów gra tak, jak potrafi. 67 proc. skuteczności w ataku jego drużyny to w dużej mierze jego zasługa.

Jako podstawową parę przyjmujących wybraliśmy graczy często doszczących w naszym zestawieniu. Uros Kovacević z Aluronu CMC Warty Zawiercie i Torey DeFalco z Asseco Resovii Rzeszów to liderzy swoich zespołów i tak właśnie zaprezentowali się w dziewiątej kolejce. Serb miał w ataku aż kosmiczną, 81-procentową skuteczność, a przecież w Nysie wszystkim przeciwnikom gra się ciężko. Amerykanin poprowadził Asseco Resovię Rzeszów do zwycięstwa w trudnej rywalizacji z Indykpolem AZS Olsztyn. Miał kłopoty w przyjęciu, gdyż przeciwnicy serwowali bardzo dobrze, jednak w ofensywie był świetny (60 proc.).

Na koniec trójka nowicjuszy w naszych rankingach. Cuprum Lubin pierwszy raz w historii pokonała w swojej hali PGE Skrę Bełchatów, w czym wielka zasługa dwójki środkowych: Moustaphy M'Baye i Pawła Pietraszki. Obaj zagrali znakomicie, a przecież naprzeciw mieli gwiazdy światowego formatu, jakimi są Mateusz Bieniek i Karol Kłos. M'Baye miał sześć punktowych bloków, a jego kolega zdobył 14 punktów. Podstawowy skład drużyny kolejki uzupełnia kolejny lubinianin - Kamil Szymura, świetnie rozwijający się libero. W meczu z PGE Skrą nie popełnił ani jednego błędu w przyjęciu zagrywki.

W odwodzie postawiliśmy na Miguela Tavaresa z Aluronu CMC Warty, coraz lepszego Mikołaja Sawickiego z Trefla Gdańsk (17 pkt., 4 asy i 60 proc. skuteczności w ataku), Pawła Halabę ze Ślepska Malow Suwałki (MVP meczu z Cerradem Eneą Czarnymi Radom), Bartłomieja Lemańskiego (Cerrad Enea Czarni - 16 pkt. w Suwałkach), niezawodnego Jakuba Jarosza z GKS Katowice oraz Mateusza Czunkiewicza, libero Ślepska Malow.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...