Autor:redakcja
  31.10.2022 godz. 11:46

Drużyna 6. kolejki PlusLigi


Mecz PSG Stali Nysa z Jastrzębskim Węglem miał być wydarzeniem kolejki. I był, tyle że główną rolę zagrali wicemistrzowie Polski, a rewelacyjni w tym sezonie gospodarze byli tylko tłem. Dlatego w naszej drużynie kolejki dominują jastrzębianie, którzy w w ubiegłym tygodniu sięgnęli po AL-KO Superpuchar Polski.

Ale od początku, czyli od rozgrywającego. Wyróżniliśmy Jana Firleja, który w Bełchatowie pokazał wszystkie swoje atuty, dzięki którym po poprzednim sezonie został powołany do reprezentacji Polski. Projekt wygrał z PGE Skrą nadspodziewanie łatwo, a 60-procentowa skuteczność w ataku to przede wszystkim zasługa rozgrywającego. Firlej dołożył to tego dwa asy i dwa bloki. Jego zmiennikiem jest Marcin Janusz, MVP spotkania Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle z Treflem Gdańsk. To była bardzo udana kolejka dla rozgrywających, gdyż na najlepszego zawodnika mecz wybrano też Grzegorza Pająka z Cuprum Lubin, a wysoką formę potwierdził Fabian Drzyzga z Asseco Resovii Rzeszów.

Pierwszym przyjmującym jest Igor Grobelny, który rozegrał jeden z najlepszych meczów w karierze. Zdobył w trzech setach 22 punkty, atakując z 81-procentową skutecznością. Jest to wynik kosmiczny. Drugim zawodnikiem na tej pozycji był Trevor Clevenot, jak zwykle solidny aż do bólu, ale w ważnych momentach błyskotliwy, dokładający skuteczną zagrywkę i obronę. W odwodzie mamy Urosa Kovacevicia, który po wejściu na boisko w trzecim secie spotkania z LUK Lublin, odmienił grę Alurony CMC Warty Zawiercie. Drugim zmiennikiem na pozycji przyjmującego jest Bartłomiej Lipiński, który w meczu z BBTS Bielsko-Biała atakował z 69-procentową skutecznością i - co ważne - dobrze przyjmował zagrywki bielszczan.

Na środku postawiliśmy na Jakuba Kochanowskiego z Asseco Resovii i Jurija Gladyra z Jastrzębskiego Węgla. Reprezentant Polski po raz czwarty został wyróżniony przez komisarza, a przecież za nami dopiero sześć kolejek. W Radomiu zagrał świetnie we wszystkich elementach - od ataku (62 proc.) przez zagrywkę, blok i obronę. Gladyr to wielka klasa. Środkowy Jastrzębskiego Węgla najbardziej widoczny jest w kluczowych momentach i tak było w Nysie. Cztery dni wcześniej został MVP meczu o AL-KO Superpuchar Polski. Ich dublerami są obcokrajowcy - Taylor Averill z Indykpolu AZS oraz Florian Krage z Cuprum.

Z wyborem atakującego do naszej drużyny kolejki problemu nie było, bo Stephan Boyer od pierwszej kolejki zachwyca formą. W Nysie zdobył 18 punktów (14 po atakach, trzy zagrywką i jeden blokiem). W odwodzie mamy Remigiusza Kapicę z Cuprum, który w meczu z Barkomem Każany miał aż sześć asów, a w sumie zdobył 24 punkty.

Na koniec zostali libero, a najlepszym z nich - naszym zdaniem - był Jakub Popiwczak. Bezbłędny i precyzyjny w przyjęciu, doskonały w obronie. Za placami ma kolegę z reprezentacji Pawła Zatorskiego.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...