Autor:Karolina Korbecka Fot. Adam Kurasiewicz / Cerrad Enea Czarni Radom
  30.10.2022 godz. 14:12

Bartłomiej Lemański: Potencjał trzeba pokazać na boisku


Bartłomiej Lemański, siatkarz Cerradu Enei Czarnych Radom, uważa, że jego drużynę stać na równą grę z wszystkimi rywalami z PlusLigi.

 

PLUSLIGA.PL: W meczu z Asseco Resovią mieliście fragmenty dobrej gry i serie zdobywanych punktów, chociażby przy pana zagrywce. Ale to było za mało, żeby wygrać chociaż seta. Stać was na więcej?

Bartłomiej Lemański, środkowy Cerradu Enea Czarnych Radom: Myślę, że każdy z chłopaków pokazał, że chcieliśmy coś ugrać. Każdy z nas walczył na boisku na tyle, na ile mógł. Niestety, spotkaliśmy się z jakąś barierą, która dla nas na ten moment była nie przejścia. Rywale zagrali bardzo dobrze w wielu elementach. Był to na pewno ciężki mecz z naszej perspektywy, ale jestem przekonany, że każdy z nas dał z siebie wszystko.

PLUSLIGA.PL: Początek sezonu nie jest dla was zbyt udany, chociaż akurat w rywalizacji z Asseco Resovią można było liczyć się z tym, że będzie ciężko o punkty?

W PlusLidze nie ma łatwych meczów. To nie jest tak, że można z góry zakładać, że jakiś mecz będzie łatwiejszy, a inny trudniejszy. Do każdego spotkania przygotowujemy się tak samo i tak samo jesteśmy nastawieni. Zawsze staramy się walczyć – czy to jest Resovia, czy zespół z niższej części tabeli. Rywale z Rzeszowa zagrali z nami bardzo dobrze i to w wielu elementach. Był to ciężki mecz, żeby można w nim było przełamać wynik.

PLUSLIGA.PL: Gracie w nowej i okazałej hali, ale na razie nie jest ona waszym atutem jeśli chodzi o wyniki.

Czekamy na swoją kolej.

PLUSLIGA.PL: Na co liczycie w tym sezonie?

Na razie skupiamy się na tym, żebyśmy jako drużyna grali dobrze. Jeśli będziemy dawali z siebie wszystko i grali dobrze, a każdy z chłopaków u nas potrafi naprawdę bardzo dużo, nie będziemy musieli się zastanawiać nad swoimi celami. Uważam, że wtedy będziemy potrafili grać dobrą siatkówkę, która da nam w tych rozgrywkach dużo.

PLUSLIGA.PL: Potencjał drużyny po kilku roszadach kadrowych i pozyskaniu chociażby takich graczy jak Mauricio Borges czy Damian Schulz jest chyba duży i macie wysokie aspiracje?

Myślę, że każdy z nas ma swoje ambicje. Za innych nie będę się wypowiadał, ale uważam, że potencjał mamy na tyle duży, że spokojnie możemy grać dobrą siatkówkę i mierzyć się w PlusLidze z każdym. To jest tylko kwestia tego, jak dobrze zagramy dany mecz. Tu ciężko coś innego powiedzieć. Mogę oczywiście przekonywać, że to jest drużyna z potencjałem, tylko trzeba to jeszcze pokazać na boisku.

PLUSLIGA.PL: Już we wtorek zagracie w Warszawie, która jest podbudowana efektownym zwycięstwem w Bełchatowie.

Na pewno rywale będą nakręceni, ale pojedziemy na to spotkanie, żeby je wygrać i zagrać dobrą siatkówkę.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...
...
...