Autor:Informacja prasowa, fot. GA/MG
  02.10.2022 godz. 15:02

Poznaliśmy najlepsze drużyny „Wielkiego Finału O Puchar Małgorzaty Glinki”


Wspaniałe trzy dni, ponad 350 młodych siatkarek i siatkarzy w rywalizacji w dwójkach, trójkach oraz w czwórkach. Gościnne Łeba oraz Lębork przyjęły kluby Glinka Academy z całej Polski. W niedzielę poznaliśmy triumfatorów w pierwszym, historycznym wielkim finale. – Mam nadzieję, że ten duży turniej na stałe wejdzie do naszego kalendarza i będzie podsumowaniem tego, co dzieje się w klubach Glinka Academy przez cały rok – cieszy się Małgorzata Glinka, dwukrotna mistrzynie Europy.

Przypomnijmy, że turniej zgromadził kilkanaście klubów z całej Polski – łącznie ponad 350 dzieci oraz trenerów i wspierających wolontariuszy. Rozgrywki miały miejsce w czterech halach sportowych i trwały w sumie trzy dni. Ogólnopolski turniej dla młodych siatkarzy i siatkarek to spełnienie jednego z marzeń założycielki Glinki Academy – dwukrotnej mistrzyni Europy Małgorzaty Glinki. Od piątku do niedzieli dzieci rywalizowały w minisiatkówce w Łebie i w Lęborku.

– Udało się nam przeprowadzić turniej, sprawić że uśmiech nie schodził z twarzy naszych dzieci, a to w tym wszystkim najważniejsze – podkreśla Małgorzata Glinka. – To było spore wyzwanie logistyczne, organizacyjne, myślę że dobrze się sprawiliśmy. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy byli zaangażowani w przygotowanie tego finału – dodaje.

Do Łeby i Lęborka przyjechały kluby z całej Polski, ze Szczecina, ale i Wieliczki, Tomaszowa Mazowieckiego, Kożuchowa, Milicza. W niedzielę poznaliśmy medalistów wielkiego finału.

– Bardzo mi się tu podobało, ale mecz finałowy nie był łatwy – mówi Julia Jędrysek z MKS MOS Wieliczka, triumfatorka w kategorii dwójek i MVP turnieju dwójek. – Gram w siatkówkę już od dwóch lat i w tym momencie jest całym moim życiem – dodaje.

– Mieliśmy na te wielkie finały ponad dziesięć godzin podróży, ale warto było przyjechać – dodaje Mikołaj Wojtyczka, trener triumfatorek z Wieliczki. – To dla nas doskonała okazja sprawdzenia się, w jakim momencie jesteśmy, bo przyjechały tu drużyny z całej Polski, nie tylko z naszej Małopolski. To także czas na zabawę, integrację, zawarcie przyjaźni na całe życie, super inicjatywa.

Turniej wspierany był przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, które wspomaga także pozostałe projekty realizowane przez Glinka Academy. Organizację turnieju wsparły też Fundacja LOTTO, samorządy Lęborka i Łeby, Jurajska oraz Marka Wesoła Rodzinka.

– Łeba jest aktywna na szerokopojętej arenie sportowej – mówi Andrzej Strzechmiński, burmistrz Miasta Łeby. – Mamy duży obiekt w którym mogą odbywać się takie turnieje. Za chwilę rusza międzynarodowy maraton piłki siatkowej, będzie u nas w dwóch terminach po 800 a nawet tysiąc młodych sportowców. Jesteśmy przygotowani, mamy odpowiednią bazę noclegową, chcemy na stałe wpisać się jako Łeba w kalendarz dużych imprez sportowych dzieci i młodzieży.

– Świetne wydarzenie dla mnóstwa dzieci z całej Polski, fajnie że mogą się integrować i bawić, doskonalić swoje pasje – mówi Marian Kurzydło, sekretarz miasta Lęborka. – Mamy nadzieję, że takie turnieje pozwolą kształtować świetne nawyki na przyszłość, a dodatkowo może uda się także znaleźć i wychować przyszłych mistrzów.

– Bardzo dziękuję Ministerstwu Sportu i Turystyki za całe wsparcie, które otrzymujemy i wiarę w nasze działania – mówi Małgorzata Glinka. – Dziękuję także wszystkim naszym partnerom i sponsorom, dzięki którym możemy zorganizować ten turniej. To dla mnie ogromna sprawa, że to się udało i że mogłam zobaczyć na boiskach tyle uśmiechniętych twarzy – dodaje.

Wyniki Wielkiego Finału O Puchar Małgorzaty Glinki:

Dziewczynki:
kategoria dwójek: 1. MKS MOS Wieliczka I, 2. MKS MOS Wieliczka II, 3. UKS Kożuchów. MVP: Amelia Ciastoń (Wieliczka);
kategoria trójek: 1. MKS MOS Wieliczka I, 2. UKS Gryf Szczecinek, 3. UKS Kożuchów. MVP: Julia Jędrysek (Wieliczka);
kategoria czwórek: 1. UKS Środa Wielkopolska, 2. UKS Kożuchów, 3. UKS 13 Joker Tomaszów Mazowiecki. MVP: Wiktoria Dolata (Środa Wielkopolska);

Chłopcy:
kategoria dwójek: 1. UKS Dwójka Milicz, 2. SPS Lębork, 3. Kaemka Starogard Gdański. MVP: Marcel Skiba (Milicz);
kategoria trójek: 1. SPS Lębork, 2. UKS Volley Wałcz, 3. MKS Gryf Szczecinek. MVP: Michał Dawidowski (Lębork);
kategoria czwórek: 1. SPS Lębork, 2. MKS Gryf Szczecinek, 3. Kaemka Starogard Gdański. MVP: Juliusz Partyka (Lębork).

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...