Autor:RM, fot. Asseco Resovia
  02.10.2022 godz. 09:00

Fabian Drzyzga: skupiliśmy się tylko na sobie


Rozgrywający Aasseco Resovii opowiada o nowej drużynie po pierwszym ligowym starciu sezonu 2022/2023.

PlusLiga.pl: Nadspodziewanie chyba łatwo przyszło wam inauguracyjne zwycięstwo nad Projektem Warszawa?
FABIAN DRZYZGA (rozgrywający Asseco Resovii Rzeszów): Zawsze pierwsza kolejka jest niewiadomą. Cieszy zwycięstwo ale jest kilka rzeczy do poprawy, jak to zawsze w siatkówce. Nie jest to sport w którym można mieć perfekcję, więc trzeba to udoskonalać i gdzieś tam przykrywać swoje słabości.

PlusLiga.pl: Tych słabości nie było jednak za bardzo widać w waszej grze. Było trochę niewiadomych jak wkomponują się gracze, którzy dołączyli do zespołu po mistrzostwach świata?
Jeśli nie było tego widać to dobrze to kamuflowaliśmy. Chłopaki którzy grali w mistrzostwach świata są na innym poziomie formy i aż tak szybko się z niej nie zjeżdża i na pewno przez jakiś czas będą utrzymywać ten wysoki poziom. Pewnie gdzieś tam w grudniu, oby nie, złapie ich jakaś zadyszka. To jest normalna rzecz, to są ludzie, a nie roboty.

PlusLiga.pl: Bardzo dobrze wyglądała w meczu z Projektem gra środkowych, którzy rzadko się mylili, a obaj – Jan Kozamernik i Jakub Kochanowski zakończyli spotkanie z dwucyfrowym dorobkiem punktowym.
Taki ten mecz był. To są podwaliny i fundamenty z poprzedniego sezonu i miejmy nadzieję, że to będzie tak funkcjonować przez cały sezon.

PlusLiga.pl: Brak kontuzjowanych dwóch czołowych przyjmujących w ekipie rywali Kevine Tille i Artura Szalpuka w jakiś sposób pomogło w zwycięstwie?
Myślę, że bardziej to im przeszkodziło niż nam pomogło. Pewnie trenowali przez jakiś okres w innym składzie i nagle kontuzja Artura Szalpuka, przyjazd tuż przed inauguracją sezonu nowego zawodnika Kamila Baranka, do tego nie w pełni zdrowy Piotrek Nowakowski na pewno im to wszystko jakoś utrudniało grę, ale taka jest liga i takie rzeczy będą się zdarzać. Można się wszystkim tłumaczyć, ale my się skupiliśmy na sobie nie patrząc, kto jest po drugiej stronie.

PlusLiga.pl: Kolejny mecz w środę z debiutantem w PlusLidze ekipą ze Lwowa w hali Hutnika Kraków, w której chyba nie miał pan nigdy okazji zagrać?
Chyba, że bardzo, bardzo dawno temu w I lidze jak byłem w Szkole Mistrzostwa Sportowego. Przed nami kolejny rywal trzeba tam pojechać i grać. Na pewno nie lekceważyć bo wtedy będzie nieprzyjemnie.

PlusLiga.pl: Początek sezonu rozgrywany w ekspresowym tempie co trzy dni mecz.
Mamy szesnaście drużyn w lidze i ten terminarz trzeba gdzieś upchnąć, więc chyba jest to zrozumiałe.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...