Autor:Jakub Balcerzak
  22.09.2022 godz. 00:45

Debiut jeszcze nieoficjalny. Kamil Semeniuk zagrał w Perugii


Pierwsze spotkanie w barwach Perugii rozegrał Kamil Semeniuk, przyjmujący reprezentacji Polski.

Przygotowująca się do sezonu ligowego Sir Safety Susa Perugia pokonała bez straty seta w Civitanovie Lube, aktualnego mistrza kraju. Środowy pojedynek był pierwszą okazją do zobaczenia w drużynie wicemistrza Włoch biało-czerwonego duetu przyjmujących: Kamila Semeniuka i Wilfredo Leona. Obaj rozpoczęli sparing w wyjściowym składzie.
 
Powracający do poważnego grania po zabiegu kolana Wilfredo Leon rozegrał w Pala Civitanova dwa sety, w których zdobył 6 punktów. Nieco więcej, bo trzy partie, zaliczył Semeniuk, najlepszy siatkarz minionego sezonu w Europie. Były zawodnik Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle zakończył spotkanie z ośmioma punktami.
 
Najskuteczniejszym zawodnikiem drużyny prowadzonej od tego sezonu przez Andreę Anastasiego był inny debiutant - Kubańczyk Jesús Herrera (16 punktów). W zespole aktualnego mistrza Włoch wyróżniał się natomiast Gabi Garcia. Atakujący zdobył w czterech setach 19 punktów.
 
Sezon ligowy we Włoszech wystartuje 1 października. Perugia Semeniuka i Leona włoskie rozgrywki zainauguruje dzień później spotkaniem z Monzą we własnej hali.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...

Newsletter

Sponsor tytularny
Sponsor
Multiagencja Unilink - najlepsze ubezpieczenia OC/AC
Sponsorzy
partnerzy medialni
partnerzy