Autor:Jakub Balcerzak, Fot. CEZ Karlovarsko
  21.09.2022 godz. 22:27

Drużyna z Polakami w składzie z Superpucharem Czech


Kewin Sasak, były atakujący m.in Trefla Gdańsk, rozpoczął występy w Czechach od zdobycia Superpucharu. Razem z nim cieszył się Łukasz Wiese. 

Aktualny mistrz Czech VC CEZ Karlovarsko, z dwoma Polakami w składzie - Sasakiem oraz Wiese - pokonał 3:0 aktualnego zdobywcę krajowego pucharu Jihostroj Czeskie Budziejowice.  Drużyna prowadzona przez Jiriego Novaka, w każdym z trzech setów nie dała większych szans swojemu rywalowi. Dużą rolę w obronę tytułu odegrało dwóch zawodników z Polski.

25-letnio Sasak, powołany przez Nikolę Grbicia do szerokiej kadry reprezentacji Polski, w debiucie w klubie z Karlowych War zdobył 16 punktów, kończąc mecz ze skutecznością 64 proc. (14/22). Dołożył do tego jeszcze trzy punktowe bloki. Nagrodę MVP otrzymał inny nowicjusz w CEZ Karlovarsko - Estończyk Martti Juhkami, który w Svitavie, gdzie rozegrano mecz. zdobył 15 punktów. Wiese, w starciu z Budzejowicami wchodził na krótkie zmiany i zdobył trzy punkty.
 
Zwycięstwo w  Superpucharze miało dla Sasaka wyjątkowy smak: to pierwszy seniorski sukces w karierze atakującego pochodzącego z Dębicy.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...

Newsletter

Sponsor tytularny
Sponsor
Multiagencja Unilink - najlepsze ubezpieczenia OC/AC
Sponsorzy
partnerzy medialni
partnerzy