Autor:redakcja
  09.09.2022 godz. 11:13

Marek Karbarz: Brazylia potrafi zmobilizować


Mistrzostwa świata siatkarzy wkroczyły w decydującą fazę. W sobotę wieczorem w półfinałach Polska spotka się z Brazylią, a Włochy ze Słowenią. Biało-czerwoni awansowali do czołowej czwórki drużyn po kapitalnym meczu z USA (3:2).

- Mecz był wyśmienity, oglądaliśmy walkę z dwóch stron. Na pewno nie było łatwo. Brawa dla naszego zespołu. Po raz kolejny pokazał, że nie ma dla niego trudnych sytuacji. Doskonale w nich sobie radzi - powiedział mistrz olimpijski i świata, Marek Karbarz.

Marek Karbarz przypomniał, że Polska prowadziła 2:0 dzięki m.in. kapitalnej zagrywce, która gospodarzom pomogła uzyskać przewagę. - Jednak po dwóch setach nasza zagrywca zeszła w wysokiego poziomo, a Amerykanie zaczęli świetnie serwować, utrudniając nam mocno życie. Na szczęście w tie breaku Polacy znowu dobrze zagrywali, a rywale nie za bardzo - powiedział Marek Karbarz.

Mistrz olimpijski i świata podkreślił, że od początku turnieju bardzo dobrze gra cała polska drużyna. Świetnie spisują się zmiennicy. W ostatnim meczu Markowi Karbarzowi szczególnie do gustu przypadła gra Jakuba Kochanowskiego.

Zdaniem Marka Karbarza zawiodła reprezentacja Francji. - Liczyłem, że to właśnie ten zespół wygra z Włochami i znajdzie się w czołowej czwórce. Francuzi zagrali nonszalancko, byli zbyt pewni siebie i ta pewność ich zgubiła - podkreślił.

W sobotnim półfinale Polska spotka się z Brazylią. W sumie oba zespoły w mistrzostwach świata zagrały dziesięciokrotnie - bilans 6 zwycięstw i 4 porażki, sety 18:18. Nasza reprezentacja wygrała trzy pierwsze i trzy ostatnie spotkania. Trzykrotnie Polska spotkała się z Brazylią w finałach: w 2006 roku przegrała w Tokio 0:3, ale dwa kolejne mecze - w 2014 roku w Katowicach i 2018 w Turynie - zakończyły się wynikiem 3:1 i 3:0 dla Polski.

- Brazylia obecnie na pewno nie jest tak mocnym zespołem jak kilkanaście lat temu. W pierwszym dziesięcioleciu XXI wieku nie miała sobie równych. Teraz jest inaczej. Drużyna popełnia błędy. Na pewno jednak w składzie nie brakuje klasowych zawodników i na mecz z Polską będzie potrafiła zmobilizować się - powiedział Marek Karbarz.

W Spodku Polska zmierzy się z Brazylią po raz 13. Bilans spotkań jest korzystny dla rywali, którzy siedmiokrotnie byli lepsi. Ostatni raz w katowickiej hali oba zespoły zmierzyły się w 2019 roku w pierwszej fazie Ligi Narodów i lepsi byli nasi goście, wygrywając 3:1.

Droga do półfinału

Polska: 3:0 Bułgaria, 3:0 Meksyk, 3:1 USA, 3:0 Tunezja, 3:2 USA

Brazylia: 3:2 Kuba, 3:0 Japonia, 3:0 Katar, 3:0 Iran, 3:1 Argentyna POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...

Newsletter

Sponsor tytularny
Sponsor
Multiagencja Unilink - najlepsze ubezpieczenia OC/AC
Sponsorzy
partnerzy medialni
partnerzy