Autor:redakcja, fot. Piotr Sumara
  08.08.2022 godz. 15:58

Mariusz Prudel: PreZero Grand Prix PLS to atrakcja dla kibiców


Mariusz Prudel jest postacią doskonale znaną w polskiej siatkówce. Razem z Grzegorzem Fijałkiem wyprowadzał naszego beachvolleya na szerokie, międzynarodowe wody. Dwukrotni olimpijczycy (Londyn, Rio de Janeiro) odnosili sukcesy w kraju i poza granicami. Teraz Mariusz Prudel swoje bogate doświadczenie i umiejętności przekazuje młodzieży w Szkole Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej w Spale.

- Pomysł zorganizowania takiego turnieju można ocenić tylko na plus - powiedział Mariusz Prudel. - Na pewno PreZero Grand Prix PLS posłuży nie tylko jako świetna forma przygotowania się zespołów do sezonu ligowego, ale również jako znakomita promocja i popularyzacja tej odmiany siatkówki. Plażówka mocno rozwija się w naszym kraju. Ten sport chce uprawiać coraz więcej dzieci i młodzieży. Możemy to obserwować na turniejach, których w Polsce organizuje się już bardzo dużo. Infrastruktura w naszym kraju jest coraz lepsza. Powstają nowe boiska.

Mariusz Prudel podkreślił, że "gra drużyn w składach czteroosobowych jest bardzo atrakcyjna dla kibiców." - Taka formuła rozgrywek jest znana w świecie. Na pewno warto przyjść na turnieju i zobaczyć naszych czołowych zawodników - podkreślił Mariusz Prudel.

Przypomnijmy, że już w tym tygodniu do Krakowa zawitają drużyny Ligi Mistrzów Świata. Po raz trzeci będą rywalizować w turnieju PreZero Grand Prix PLS. W czteroosobowej odmianie siatkówki plażowej zawodnicy PlusLigi zaprezentują się mieszkańcom stolicy Małopolski w dniach 11-14 sierpnia. Po raz kolejny sponsorem tytularnym rozgrywek Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki została firma PreZero. Wstęp na mecze jest bezpłatny, zachęcamy do wspólnej zabawy w kompleksie sportowym Wandy Kraków!.

W poprzedniej edycji triumfował Indykpol AZS Olsztyn, który wyprzedził Projekt Warszawa i Staropolankę Cuprum Lubin. MVP całego turnieju został wybrany Mateusz Poręba, środkowy olsztyńskiej drużyny.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...

Newsletter

Sponsor tytularny
Sponsor
Multiagencja Unilink - najlepsze ubezpieczenia OC/AC
Sponsorzy
partnerzy medialni
partnerzy