Autor:Kamil Składowski, fot. LUK Lublin
  06.08.2022 godz. 23:38

Przed PreZero Grand Prix PLS: nowe gwiazdy LUK Lublin zadebiutują na piasku


LUK Lublin przygotowuje się do nowego sezonu PlusLigi. Siatkarze trenera Dariusza Daszkiewicza chcą pokazać się w trakcie rozgrywanego w Krakowie PreZero Grand Prix PLS. Po raz pierwszy w oficjalnych meczach można będzie zobaczyć nowe gwiazdy beniaminka z poprzedniego sezonu.

Do stolicy Małopolski lublinianie przyjadą w bardzo ciekawym zestawieniu. Debiut w barwach LUK Lublin zaliczą Nicolas Szerszeń (przyszedł z Asseco Resovii Rzeszów), Mateusz Malinowski (Aluron CMC Warta Zawiercie), Marcin Komenda (PSG Stal Nysa) i Brazylijczyk Cristiano Torelli.

– Poza nowymi graczami do Krakowa zabierzemy Wojtka Włodarczyka i Szymona Gregorowicza – mówi Dariusz Daszkiewicz. – W ostatnim czasie pracowaliśmy na piachu, teraz zaczynamy już przygotowania typowo halowe. Także w trakcie PreZero Grand Prix będziemy mieli już do zrealizowania pewne cele związane z PlusLigą, ale przyjedziemy na turniej przede wszystkim pokazać się z dobrej strony. Spróbujemy powalczyć o dobry wynik – dodaje.

W poprzednim sezonie LUK Lublin zakończył ligę na 11. miejscu. Po rozgrywkach w zespole doszło do sporych zmian kadrowych – zostało ośmiu graczy, klub pozyskał sześciu nowych. poza wyżej wymienionym jeszcze Damiana Hudzika i reprezentanta USA Jeffreya Jendryka.

Przypomnijmy, że już w przyszłym tygodniu do Krakowa zawitają drużyny Ligi Mistrzów Świata. Po raz trzeci będą rywalizować w turnieju PreZero Grand Prix PLS. W nietypowej, czteroosobowej odmianie siatkówki plażowej zawodnicy PlusLigi zaprezentują się mieszkańcom stolicy Małopolski w dniach 11-14 sierpnia. Po raz kolejny sponsorem tytularnym rozgrywek Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki została firma PreZero. Wstęp na mecze jest bezpłatny, zachęcamy do wspólnej zabawy w kompleksie sportowym Wandy Kraków!

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...