Autor:polsatsport.pl, redakcja
  04.08.2022 godz. 22:26

Memoriał Arkadiusza Gołasia 2022: poznaliśmy pary półfinałowe


Dwa polskie, jeden niemiecki i jeden ukraiński zespół wystąpią w tym roku w XVII Agrobex Memoriale Arkadiusza Gołasia. Dziś poznaliśmy pary półfinałowe największego wielkopolskiego święta siatkówki halowej. Turniej zostanie rozegrany w dniach 23–25 września w Zalasewie pod Swarzędzem.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Aluron CMC Warta Zawiercie, Berlin Recycling Volleys oraz Barkom Każany Lwów – to drużyny, które zagrają w Memoriale Arkadiusza Gołasia w 2022 roku.

– Memoriał Gołasia to niepowtarzalna okazja dla wielkopolskich kibiców siatkówki do podziwiania na żywo najlepszych zawodników na świecie. Zapraszam wszystkich mieszkańców Swarzędza i okolic do udziału w tej imprezie – powiedział burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz Marian Szkudlarek.

Zanim zawodnicy wybiegną na boisko hali w Szkole Podstawowej nr 2 w Zalasewie, odbędą się tam warsztaty dla dzieci z powiatu poznańskiego. Pierwszy półfinał zaplanowano na sobotę 24 września na godzinę 14.45. Zmierzą się w nim dwukrotny zwycięzca Ligi Mistrzów – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle oraz wicemistrz Ukrainy – Barkom Każany Lwów. Dla debiutujących w przyszłym sezonie w PlusLidze reprezentantów naszych sąsiadów to najlepszy możliwy test przed startem rozgrywek o mistrzostwo Polski. Faworytem do awansu do półfinału jest ekipa z z województwa opolskiego. Czy goście będą w stanie sprawić niespodziankę? Przekonamy się już wkrótce.

W drugim półfinale zmierzą się ze sobą trzecia drużyna PlusLigi – Aluron CMC Warta Zawiercie i ćwierćfinalista Ligi Mistrzów oraz wielokrotny mistrz Niemiec – Berlin Recycling Volleys. Mecz ten zaplanowano na godzinę 17:30. W tej rywalizacji trudno wskazać faworyta. Boisko zweryfikuje kto awansuje do meczu o tytuł XVII Agrobex Memoriału Arkadiusza Gołasia.

Wejściówki na imprezę są już dostępne w sprzedaży. Można je nabyć w serwisie Ticketos.pl. Do wyboru są karnety dwudniowe lub na pojedyncze dni.

– Zapraszam serdecznie na XVII Agrobex Memoriał Arkadiusza Gołasia. Już po parach półfinałowych widać, że czekają nas nieprawdopodobne emocje – powiedziała Ania Sumelka, organizatorka turnieju.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...
...

Newsletter

Sponsor tytularny
Sponsor
Multiagencja Unilink - najlepsze ubezpieczenia OC/AC
Sponsorzy
partnerzy medialni
partnerzy