Autor:https://ks.cuprum.pl, redakcja
  26.07.2022 godz. 21:04

Cuprum Lubin w sezonie 2022/2023!


Został skompletowany już cały zespół Cuprum Lubin, który z początkiem sierpnia powróci do treningów.

W ostatnich dniach ogłoszono ostatnie, ale nie najmniej ważne ogniwo sztabu trenerskiego – fizjoterapeutę Macieja Matę. Wcześniej poinformowano, że w miedziowej drużynie na dłużej zostaną trener Paweł Rusek, jego asystent Tomasz Kowalski, trener przygotowania motorycznego Bartosz Bielenda i statystyk Maciej Barczyński. To właśnie oni będą w nadchodzącym sezonie odpowiedzialni za drużynę.

Jeśli chodzi natomiast o zespół, to na kolejny rok pozostało siedmiu zawodników. Są to: Remigiusz Kapica, Kamil Szymura, Florian Krage, Wojciech Ferens, Paweł Pietraszko, Maciej Sas i Jędrzej Kaźmierczak. Powitano też siedmiu nowych graczy: Grzegorza Pająka, Moustaphę M’Baye, Alexandra Bergera, Illię Kovalova, powracającego po rocznym wypożyczeniu Adama Lorenca oraz dwóch reprezentantów Polski U-20 Kajetana Kubickiego i Dominika Czernego. W zespole będzie trzech obcokrajowców: Niemiec Krage, Austriak Berger i Ukrainiec Kovalov.

Początek okresu przygotowawczego zaplanowany jest na pierwsze dni sierpnia. Najpierw zawodników czekają badania kontrolne, a w piątek pierwszy trening w nowej drużynie. Miedziowi nie rozpoczną sezonu w komplecie, gdyż gracze reprezentacyjni przygotowują się teraz do swoich turniejów kadrowych. Do Lubina przyjadą później.

Drużyna Miedziowych w sezonie 2022/2023:

Rozgrywający:

Grzegorz Pająk

Kajetan Kubicki

Atakujący:

Remigiusz Kapica

Adam Lorenc

Środkowi:

Florian Krage

Paweł Pietraszko

Moustapha M’Baye

Jędrzej Kaźmierczak

Przyjmujący:

Wojciech Ferens

Alexander Berger

Illia Kovalov

Dominik Czerny

Libero:

Kamil Szymura

Maciej Sas

Sztab szkoleniowy Cuprum Lubin:

Paweł Rusek – trener

Tomasz Kowalski – asystent trenera

Bartosz Bielenda – trener przygotowania motorycznego

Maciej Barczyński – statystyk

Maciej Mata – fizjoterapeuta

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...