Autor:Biuro Prasowe Aluron CMC Warta Zawiercie, redakcja
  25.07.2022 godz. 10:51

Brązowi medaliści rozpoczną 1 sierpnia


Przygotowania Aluron CMC Warty Zawiercie do sezonu 2022/2023 wystartują 1 sierpnia. W ich ramach zespół weźmie udział w turnieju PreZero Grand Prix PLS w siatkówce czwórek na piasku, a następnie rozegra 8 meczów kontrolnych.

W sezonie 2022/2023 klub będzie bronił miejsca na podium PlusLigi, a także zadebiutuje w Lidze Mistrzów. Pierwsze spotkanie rozgrywek ligowych z PGE Skrą Bełchatów jest wstępnie zaplanowane na 1 października, a okres przygotowawczy wystartuje dokładnie dwa miesiące wcześniej. W pierwszych dniach siatkarze przejdą szereg badań medycznych i wydolnościowych, a trenować będą raz dziennie. Intensywność zwiększy się od drugiego tygodnia. W początkowej fazie pracę drużyny nadzorował będzie Roberto Rotari, asystent Michała Winiarskiego. Pierwszy trener Aluron CMC Warty po raz pierwszy spotka się z zespołem w drugim tygodniu treningów, a na stałe dołączy niezwłocznie po zakończeniu udziału reprezentacji Niemiec w mistrzostwach świata.

W dniach 11-14 sierpnia Aluron CMC Warta weźmie udział w PreZero Grand Prix PLS w Krakowie, trzeciej edycji rozgrywek w siatkówce czwórek na piasku. Pierwszego dnia turnieju zmierzy się o 14:00 z broniącym tytułu Indykpolem AZS-em Olsztyn, drugiego – z zespołem z pary BBTS Bielsko-Biała – Asseco Resovia Rzeszów (zwycięzca ze zwycięzcą o 16:30, przegrany z przegranym o 11:30). Wygrana w co najmniej jednym z tych meczów zagwarantuje udział w dalszej części imprezy w sobotę.

Później zawodnicy skupią się już w pełni na przygotowaniach do sezonu halowego. Mecze kontrolne rozpoczną na miesiąc przed startem ligi od turnieju Góral Cup Beskidy w Bielsku-Białej (2-3 września). Oprócz miejscowego BBTS-u wezmą w nim udział LUK Lublin i GKS Katowice. Z tym ostatnim zespołem zawiercianie zmierzą się dwukrotnie tydzień później (pierwsze spotkanie w Katowicach, drugie w Zawierciu). 15 i 16 września zagrają natomiast z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, tym razem najpierw u siebie, a dzień później na wyjeździe. Ostatnim akcentem tradycyjnie będzie udział w XVII Agrobex Memoriale Arkadiusza Gołasia, który odbędzie się 24 i 25 września, a udział wezmą w nim ZAKSA, a także mistrz Niemiec, Berlin Recycling Volleys, oraz wicemistrz Ukrainy i beniaminek PlusLigi, Barkom Każany Lwów.

– Bardzo się cieszę, że małymi krokami zbliża się sezon. Zaczynamy przygotowania już na początku sierpnia – mówi nowy trener, Michał Winiarski. – Pierwszy tydzień będzie wprowadzający, drużyna będzie miała jeden trening dziennie, przejdziemy też wszystkie badania, żeby w drugi tydzień wejść już pełną parą. Od tego momentu będziemy mieli osiem pełnych tygodni przygotowań. Jak zwykle w pierwszym okresie skupimy się na pracy fizycznej. Od września zaczniemy mecze kontrolne, które będziemy rozgrywać w każdy weekend – tłumaczy szkoleniowiec Aluron CMC Warty Zawiercie.

Kadra Aluron CMC Warty Zawiercie na sezon 2022/2023:

Rozgrywający: Miguel Tavares Rodrigues (Portugalia), Michał Kozłowski
Atakujący: Dawid Konarski, Dawid Dulski
Przyjmujący: Uroš Kovačević (Serbia), Bartosz Kwolek, Marcin Waliński, Patryk Łaba
Środkowi: Krzysztof Rejno, Miłosz Zniszczoł, Michał Szalacha, Wiktor Rajsner
Libero: Santiago Danani (Argentyna), Jędrzej Gruszczyński

Pierwszy trener: Michał Winiarski
Drugi trener: Roberto Rotari (Włochy)
Trener przygotowania fizycznego: Jakub Gniado
Statystyk: Krzysztof Makaryk
Fizjoterapeuci: Mateusz Kowalik, Rafał Majchrzak
Lekarz: Arkadiusz Koniarski
Dyrektor sportowy: Oskar Kaczmarczyk

Terminarz przygotowań:
1.08 – początek przygotowań
11-14.08 – PreZero Grand Prix PLS (Kraków)
2-3.09 – Góral Cup Beskidy (Bielsko-Biała)
9.09 – GKS Katowice – Aluron CMC Warta Zawiercie
10.09 – Aluron CMC Warta Zawiercie – GKS Katowice
15.09 – Aluron CMC Warta Zawiercie – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
16.09 – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Aluron CMC Warta Zawiercie
24-25.09 – XVII Agrobex Memoriał Arkadiusza Gołasia (Swarzędz-Zalasewo)

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...