Autor:pzps.pl, redakcja
  02.08.2022 godz. 17:10

Polscy siatkarze rozpoczęli przygotowania do FIVB MŚ


- Rozpoczynamy od krótkiej adaptacji po przerwie. Będzie też czas na analizy - tak według Nikoli Grbicia mają wyglądać pierwsze dni zgrupowania reprezentacji Polski siatkarzy w Spale.

Po tygodniowej przerwie reprezentacja Polski siatkarzy zaczęła ostatni etap przygotowań do rozpoczynających się 26 sierpnia mistrzostwami świata siatkarzy. Tradycyjnie drużyna spotkała się w COS w Spale, a w zgrupowaniu bierze udział 17 zawodników. Z nich selekcjoner wybierze 14, która za trzy tygodnie zagra w Katowicach z Bułgarią w pierwszym spotkaniu siatkarskiego mundialu. W kadrze znaleźli się:

Rozgrywający: Jan Firlej, Marcin Janusz, Grzegorz Łomacz

Przyjmujący: Bartosz Bednorz, Tomasz Fornal, Bartosz Kwolek, Kamil Semeniuk, Aleksander Śliwka

Środkowi: Mateusz Bieniek, Karol Kłos, Jakub Kochanowski, Mateusz Poręba

Atakujący: Karol Butryn, Łukasz Kaczmarek, Bartosz Kurek

Libero: Jakub Popiwczak, Paweł Zatorski

Reprezentanci Polski podkreślają, że choć urlopy były krótkie, jednak odpoczęli po rozgrywkach Ligi Narodów. - Fajnie się wypoczywało, ale teraz przed nami najważniejsza część sezonu - twierdzi Mateusz Bieniek. Za kolegami stęsknił się za to Bartosz Kwolek, którego zabrakło w kadrze na ostatni turniej Ligi Narodów w Gdańsku i na finałach w Bolonii. - Cały czas jednak kibicowałem chłopakom, można powiedzieć, że duchem byłem z nimi - wspomina.

Według Nikoli Grbicia, pierwsze dni zgrupowania w spale będą poświęcone na adaptację po przerwie. W tym czasie jednak siatkarze będą trenować w hali i na siłowni. - Będzie też czas na analizę naszych występów w Lidze Narodów i podsumowanie zarówno grupowe, jak i przez rozmowy indywidualne z zawodnikami - dodał.

W Spale nasi siatkarze będą do 12 sierpnia, kiedy przeniosą się do Radomia, gdzie dzień później rozegrają sparing z Ukrainą, która też wystąpi w mistrzostwach świata.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...
...

Newsletter

Sponsor tytularny
Sponsor
Multiagencja Unilink - najlepsze ubezpieczenia OC/AC
Sponsorzy
partnerzy medialni
partnerzy