Autor:polsatsport.pl, redakcja
  29.06.2022 godz. 15:43

Kamil Semeniuk oficjalnie siatkarzem Sir Safety Perugia


O tym transferze mówiono już od wielu tygodni, teraz został oficjalnie potwierdzony. Kamil Semeniuk został nowym siatkarzem Sir Safety Perugia. Polski przyjmujący trafił do włoskiego giganta z Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

Sir Safety Perugia to jeden z czołowych włoskich klubów. Jedyne mistrzostwo Italii wywalczył w 2018 roku, a w ostatnich sezonach seryjnie sięgał po srebrne medale. Mimo ogromnych aspiracji, nie udało się również wygrać Ligi Mistrzów; w ostatnim sezonie Perugia przegrała w półfinale z Itas Trentino.

W drużynie występuje obecnie inny przyjmujący reprezentacji Polski – Wilfredo León. Kolejnym zawodnikiem na tej pozycji jest Oleg Płotnicki z Ukrainy. Trenerem jest były selekcjoner reprezentacji Polski – Andrea Anastasi.

– Szczerze mówiąc, to nie był łatwy wybór. Nie dlatego, że miałem wiele ofert z innych klubów, ale dlatego, że musiałem zrozumieć, czy Perugia będzie w tej chwili właściwym wyborem. Dla mnie następny sezon będzie pierwszym sezonem poza miastem, w którym się urodziłem, a przede wszystkim poza krajem, więc chciałem dokonać mądrego wyboru, najlepszego dla mnie jako zawodnika. A co mogłem wybrać, odchodząc z najlepszego europejskiego klubu ostatnich dwóch lat? Tylko Perugia mogła dać mi nowe wyzwania i możliwość rozwoju. Klub, taki jak na przykład Real Madryt w piłce nożnej, w którym każdego roku oczekiwania są najwyższe i dlatego jako gracz każdego dnia chcę dawać z siebie wszystko – powiedział Semeniuk po podpisaniu kontraktu.

Semeniuk w ZAKSIE grał już jako junior, a później trafił do pierwszej drużyny. Na parkietach PlusLigi zadebiutował w sezonie 2015/16. Z roczną przerwą na wypożyczenie do Aluron Virtu Warty Zawiercie (2018–19), przez pięć sezonów grał w drużynie z Kędzierzyna-Koźla.

W barwach ZAKSY wywalczył trzy tytuły mistrza Polski (2016, 2017, 2022), dwa wicemistrzostwa (2018, 2021), trzy Puchary Polski (2017, 2021, 2022), dwa Superpuchary (2019, 2020) oraz dwukrotnie złoto Ligi Mistrzów (2021, 2022). Został uznany MVP finału Ligi Mistrzów 2022.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...

Newsletter

Sponsor tytularny
Sponsor
Multiagencja Unilink - najlepsze ubezpieczenia OC/AC
Sponsorzy
partnerzy medialni
partnerzy