Autor:http://www.indykpolazs.pl, redakcja
  20.06.2022 godz. 13:22

Joshua Tuaniga zawodnikiem Indykpolu AZS Olsztyn


Kreatywny zawodnik, który cechuje się znakomitym przeglądem pola. Rozgrywający, który jest niezwykle uśmiechniętym i energicznym siatkarzem. Joshua Tuaniga został nowym zawodnikiem Indykpolu AZS Olsztyn!

Joshua Tuaninga urodził się  18 marca 1997 w amerykańskim Long Beach. To właśnie w tym miejscu stawiał swoje pierwsze kroki w siatkówce. W barwach akademickiego zespołu Long Beach State University, zawodnik dwukrotnie zdobył Mistrzostwo NCAA (2018 i 2019) oraz brązowy medal (2016, 2017). W 2018 roku, zdobył wybrany MVP zmagań, a rok później – najlepszym rozgrywającym. Jest także laureatem nagrody AVCA (Amerykańskie Stowarzyszenie Trenerów Siatkówki) w 2018 roku, która jest docenieniem dokonań siatkarza w rozgrywkach akademickich.

W 2019 roku, siatkarz postanowił opuścić swój kraj. Dla rozgrywającego, debiutem na europejskich boiskach była Polska. Zawodnik związał się z Ślepskiem Malow Suwałki i dość szybko wywalczył miejsce w wyjściowej szóstce, stając się pewnym punktem zespołu. Podczas 3 sezonów spędzonych w Suwałkach, Tuainga rozegrał 77 spotkań, w których zdobył 160 punktów (99 w ataku, 33 w polu serwisowym i 28 w bloku)

Joshua to także jeden z podstawowych rozgrywających reprezentacji USA. Trener John Speraw powołał rozgrywającego na inauguracyjny turniej Ligi Narodów w Brazylii oraz nadchodzący w Bułgarii. Przypomnijmy, iż w sztabie kadry USA zobaczymy także szkoleniowca akademików z Kortowa – Javiera Webera.

– Po wypowiedzeniu nam umowy przez Janka Firleja, rozpoczęliśmy poszukiwania jego następcy. Stworzyliśmy listę potencjalnych kandydatów i ostateczne wybór padł na reprezentanta USA. Decydujący głos w tej sprawie miał nasz trener Javier Weber, który przed laty był znakomitym rozgrywającym. Mam nadzieję, że pod jego przewodnictwem, Joshua zrobi duży postęp w Olsztynie. Jestem przekonany, że będzie naszym filarem w nadchodzącym sezonie – mówi Tomasz Jankowski, Prezes Zarządu Piłki Siatkowej AZS UWM SA w Olsztynie.

Kontrakt amerykańskiego rozgrywającego z olsztyńskim klubem będzie obowiązywał przez rok.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...
...
...

Newsletter

Sponsor tytularny
Sponsor
Multiagencja Unilink - najlepsze ubezpieczenia OC/AC
Sponsorzy
partnerzy medialni
partnerzy