Autor:redakcja
  23.06.2022 godz. 12:04

Liga Narodów: Polska - Kanada 3:0


Polska pokonała w Sofii Kanadę 3:0 (25:16, 25:18, 25:16) w meczu Ligi Narodów w Sofii. Biało-czerwoni wyszli na boisko maksymalnie zmobilizowani i odnieśli zasłużone zwycięstwo, które przybliża ich do finałowej rozgrywki VNL.

Kanada była  drugim rywalem polskich siatkarzy na turnieju Ligi Narodów w stolicy Bułgarii. Podopieczni trenera Nikoli Grbicia w środę w świetnym stylu pokonali Brazylię. W pierwszych zawodach VNL w Kanadzie odniosła trzy zwycięstwa – 3:0 z Argentyną, 3:0 z Bułgarią, 3:1 z Francją i poniosła jedną porażkę – 1:3 z Włochami. Kanada w pięciu dotychczasowych meczach odniosła dwa zwycięstwa i poniosła trzy porażki. W pierwszym meczu w Sofii nasi dzisiejsi rywale wygrali z Australią 3:1.

W tabeli Ligi Narodów prowadzą USA, które jako jedyne są dotąd niepokonane, a kolejne miejsca zajmują Japonia, Francja, Polska i Włochy z czterema zwycięstwami. W czołowej ósemce są jeszcze Holandia, Niemcy (po trzy wygrane) i Serbia (dwie).

Siatkarze z Kanady są doskonale znani z boisk PlusLigi, w której klubach występowało wielu zawodników z tego kraju i byli oni wielokrotnie chwaleni. Jednak w pierwszym secie dzisiejszego spotkania nie byli w stanie zagrozić biało-czerwonym, którzy popełnili tylko pięć błędów przy dziewięciu rywala. Przewaga w ataku była bardzo duża - 74 procent do 38. Nic też dziwnego, że tylko momentami Kanadyjczycy byli w stanie nawiązać wyrównaną walkę z ekipą trenera Nikoli Grbicia.

Karol Kłos ze środka zakończył drugiego seta, w którym Polska miała znowu wyraźną przewagę. Rywale dotrzymywali kroku naszym graczom do stanu 6:6. Akcja Łukasza Kaczmarka dała punkt przewagi, która szybko rosła. Było już 18:11. Polska miała cały czas dobre przyjęcie, co przekładało się na skuteczność w ataku. Była też lepsza w ataku. Biało-czerwoni grali spokojnie. Nie rozluźnili się po pięknym zwycięstwie nad Brazylią, odniesionym dzień wcześniej. Cały czas Kanadyjczycy byli trzymani na dystans.

Trener Nikola Grbić dokonywał kolejnych zmian, dając szansę gry swoim kolejnym podopiecznym. Nie miało to wpływu na ich grę. Trzeci set miał podobny przebieg jak dwa poprzednie.

Szczegóły: https://en.volleyballworld.com/volleyball/competitions/vnl-2022/schedule/13693/

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...
...
...

Newsletter

Sponsor tytularny
Sponsor
Multiagencja Unilink - najlepsze ubezpieczenia OC/AC
Sponsorzy
partnerzy medialni
partnerzy