Autor:Informacja
  20.06.2022 godz. 14:17

Pod patronatem PLS: pierwsze w historii mistrzostwa Polski masters i amator w siatkówce plażowej 4 na 4


Na plaży i nad brzegiem zalewu na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Zalew Rogoźnik w najbliższy weekend rozgrywane będą mistrzostwa Polski Masters i Amator w Siatkówce Plażowej 4 na 4. Polska Liga Siatkówki objęła imprezę swoim patronatem.
 
Piłka siatkowa plażowa 4 na 4 zdobywa coraz większą liczbę zwolenników, zadebiutowała  już w trakcie Igrzysk Sportów Plażowych Katar 2019. W Polsce swój początek ma dzięki Polskiej Lidze Siatkówki, która zorganizowała pierwszą edycję zawodów w 2020 roku. W tym wydarzeniu uczestniczyło przez trzy kolejne weekendy szesnaście drużyn z PlusLigi oraz TAURON Ligi. W 2022 roku odbędzie się już 3. edycja  PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki.

– To nasza pierwsza próba z nowym rodzajem grania na piachu, myślę że wielu może się spodobać – mówi Krzysztof Malczewski, organizator mistrzostw. To inna gra w porównaniu do klasycznej plażówki, szczególnie dla starszych zawodników dająca większe możliwości gry w obronie i dłuższych wymian. Liczymy na dobrą zabawę i fajne emocje – dodaje.  
 
Na plaży i nad brzegiem zalewu na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Zalew Rogoźnik 1 do dyspozycji uczestników będą trzy profesjonalnie przygotowane boiska, turniej rozgryeany będzie w sobotę i w niedzielę.

Mistrzostwa Polski Masters i Amator Plaża 4x4 Rogoźnik 2022 odbędą się pod patronatami: Pani Wójt Gminy Bobrowniki Małgorzaty Bednarek oraz Polskiej Ligi Siatkówki. Partnerami wydarzenia są: Gmina Bobrowniki, Gminne Centrum Kultury i Sportu w Bobrownikach, PLS, UKS Volley Team Bobrowniki, Jurajska, Vieira Cafe, Kaman Original.
 
∂ Rejestracja do turnieju: www.competit.pl/w/8348/

...
...
...
...
...

Newsletter

Sponsor tytularny
Sponsor
Multiagencja Unilink - najlepsze ubezpieczenia OC/AC
Sponsorzy
partnerzy medialni
partnerzy