Autor:Polsat Sport, MKS Ślepsk Malow Suwałki
  19.06.2022 godz. 15:35

Arkadiusz Żakieta w Ślepsku Malow Suwałki


Arkadiusz Żakieta został nowym zawodnikiem Ślepska Malow Suwałki. 30-letni atakujący, który w poprzednim sezonie grał w Legii Warszawa, związał się z suwalskim klubem rocznym kontraktem.

Żakieta po podpisaniu kontraktu ze Ślepskiem zadebiutuje na parkietach PlusLigi. Wcześniej prezentował swoje umiejętności głównie na pierwszoligowych boiskach, gdzie reprezentował m.in. KPS Siedlce, AZS AGH Kraków, Norwid Częstochowa i Legię Warszawa. W czasach juniorskich stanowił natomiast o sile MOS Wola Warszawa i AZS Politechniki Warszawskiej.

W sezonie 2021/22 był niekwestionowanym liderem warszawskiej Legii, występującej w Tauron 1. Lidze. Żakieta zdobył w 32 meczach aż 573 punkty (w tym 35 asów serwisowych i 41 blokiem) i plasował się w ścisłej czołówce ligowych rankingów. Świetna postawa atakującego nie umknęła włodarzom suwalskiego klubu, którzy zdecydowali się zaangażować Żakietę w swój projekt.

– Arek ma za sobą świetny sezon w Tauron 1. Lidze, którym był dla nas jasnym sygnałem, że zasługuje na zaprezentowanie swoich umiejętności w PlusLidze. To doświadczony zawodnik, który cechuje się ogromną ambicją, wolą walki i dużą cierpliwością. Każdego roku na zapleczu siatkarskiej ekstraklasy systematycznie dokładał kilka cegiełek do zbudowania pozycji, która pozwoliła mu sięgnąć swoich marzeń. Wierzymy, że nie pokazał jeszcze swojego "maksa" i wspólnie z naszym sztabem szkoleniowym wejdzie na jeszcze wyższy poziom. Cieszymy się, że Arek będzie z nami, dzięki czemu rywalizacja na pozycji atakującego będzie bardzo ciekawa – powiedział prezes klubu Wojciech Winnik.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...
...
...

Newsletter

Sponsor tytularny
Sponsor
Multiagencja Unilink - najlepsze ubezpieczenia OC/AC
Sponsorzy
partnerzy medialni
partnerzy