Autor:redakcja
  15.06.2022 godz. 19:28

Mistrz świata U-19 w Cuprum Lubin!


Mistrz świata U19 Kajetan Kubicki został zawodnikiem Cuprum Lubin - poinformował klub.

Kajetan Kubicki stworzy duet rozgrywających z doświadczonym Grzegorzem Pająkiem. Choć dla 19-latka będzie to debiut w PlusLidze, jest pewny siebie i swoich umiejętności. – Jestem gotowy na granie na najwyższym poziomie zarówno fizycznie jak i mentalnie. Gdy dowiedziałem się, że interesuje się mną Cuprum Lubin, byłem szczęśliwy, ale starałem się zachować spokój. Dopiero gdy podpisałem kontrakt, poczułem ogromną ulgę oraz dumę z samego siebie, że dzięki ciężkiej pracy będę mógł robić zawodowo to, co kocham – mówi Kubicki.

Kajetan Kubicki spędził w Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla poprzednie 5 sezonów. W tym czasie zdobył 4 medale (w tym 3 złote) niemal w każdej kategorii wiekowej. Jego rocznik 2003 to jak na razie jedyny, któremu udało się tego dokonać. Poprzedni sezon także zakończył ze złotem – tym razem mistrzostw Polski juniorów. Mało tego, wyróżniono go nagrodą dla najlepszego zawodnika rozgrywek oraz objęto programem „Red Bull Siatkarskie Skrzydła”. Kubicki ma na swoim koncie także złoto mistrzostw świata U-19 z roku 2021 i brąz mistrzostw Europy U-19 z roku 2020. Wierzymy, że to zawodnik, o którym w przyszłości usłyszymy wiele dobrego.  

Oprócz gry w młodzieżówce, rozgrywający miał także styczność z seniorską siatkówką. Miniony sezon spędził na boiskach pierwszoligowych w drużynie SMS PZPS Spała. Zdobył łącznie 66 punktów, w tym 24 zagrywką i 25 blokiem. – W nadchodzącym sezonie chciałbym zaprezentować mój styl gry oraz pokazać, że młody rozgrywający też jest w stanie poradzić sobie z graniem na tak wysokim poziomie. Mój główny cel to stanie się najlepszym siatkarzem na swojej pozycji – mówi Kubicki.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...
...
...

Newsletter

Sponsor tytularny
Sponsor
Multiagencja Unilink - najlepsze ubezpieczenia OC/AC
Sponsorzy
partnerzy medialni
partnerzy