Autor:Biuro Prasowe Aluron CMC Warta Zawiercie, redakcja
  15.06.2022 godz. 16:00

Dawid Konarski zostaje


Dawid Konarski, dwukrotny mistrz świata i aktualny brązowy medalista PlusLigi, nadal będzie grać w barwach Aluronu CMC Warty Zawiercie - poinformował klub.

Do Aluron CMC Warty dołączył on w 2021 roku, przenosząc się do Zawiercia z Cerrad Enea Czarnych Radom. Dwukrotny mistrz świata szybko stał się wiodącą postacią w drużynie z Jury Krakowsko-Częstochowskiej i miał ogromny udział w zdobyciu przez nią brązowego medalu PlusLigi. Konarski będzie kontynuował występy w żółto-zielonych barwach.

– Bardzo chciałbym podziękować kibicom za emocje dostarczane przez cały sezon, wspieranie nas na wyjazdach. Szczególnie dziękuję za doping we własnej hali, bo to, co stworzyliśmy, zostanie zapamiętane nie tylko przez nas samych, ale także przez całą społeczność ligi i inne drużyny – mówi Dawid Konarski. – Musimy to kontynuować. Nie będzie lekko, bo poprzeczka jest zawieszona wysoko, ale wspólnymi siłami będziemy dalej iść tą drogą i z sezonu na sezon robić postępy. Zawsze jest możliwość do robienia progresu i tego nam wszystkim życzę – dodaje nasz atakujący.

W swoim debiutanckim sezonie w Zawierciu Konarski wystąpił w 35 meczach PlusLigi i 2 meczach Pucharu Polski. Opuścił tylko wyjazdowe spotkanie pucharowe z Asseco Resovią Rzeszów. Zdobył 540 punktów – skończył 438 z 908 ataków (48,3 proc. skuteczności i 33 proc. efektywności), dołożył do tego 42 asy serwisowe i 60 bloków, dzięki czemu znalazł się w pierwszej dziesiątce najlepiej blokujących zawodników ligi. W minionym sezonie przekroczył też barierę 4500 punktów zdobytych w PlusLidze, a także 500 bloków. To pierwsze wcześniej udało się tylko trzem zawodnikom: Mariuszowi Wlazłemu, Krzysztofowi Gierczyńskiemu i Grzegorzowi Szymańskiemu, a drugie, spośród graczy spoza grona środkowych – jedynie Wlazłemu. Dawid Konarski był ponadto najczęściej wyróżnianym zawodnikiem poprzednich rozgrywek wspólnie z Tomaszem Fornalem. Statuetkę MVP zdobywał ośmiokrotnie.

– Gdy Konar trafiał do nas przed rokiem po sezonie w Radomiu, ruch ten nie spotkał się ze zbyt przychylnymi recenzjami. Być może to właśnie podsyciło w nim ogień, który uwolnił z pełną mocną w najważniejszych momentach sezonu. Pomógł w tym ogromny profesjonalizm oraz ciężka i efektywna praca pod okiem naszego sztabu – mówi prezes Kryspin Baran. – Rola Dawida nie tylko na boisku, ale i w szatni była nie do przecenienia. Wnosił wielką wartość zarówno wtedy, gdy ciężar gry był przerzucony na lewe skrzydło, jak i w momentach, gdy to on musiał pociągnąć drużynę jako lider. Osiem statuetek MVP, z czego cztery tylko w fazie play-off, mówią same za siebie. Przedłużenie umowy było więc jednym z naszych priorytetów i cieszę się, że szybko doszliśmy do porozumienia – dodaje Prezes Zarządu Aluron CMC Warty Zawiercie.

Dawid Konarski
Urodzony: 31.08.1989 r. w Świeciu
Pozycja: atakujący
Wzrost: 198 cm
Zasięg w ataku: 355 cm
Zasięg w bloku: 335 cm

Kariera seniorska:
Delecta Bydgoszcz (2008–2013)
Asseco Resovia Rzeszów (2013–2015)
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (2015–2017)
Ziraat Bankasi Ankara (2017-2018)
Jastrzębski Węgiel (2018–2020)
Cerrad Enea Czarni Radom (2020-2021)
Aluron CMC Warta Zawiercie (2021– ).

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...
...
...

Newsletter

Sponsor tytularny
Sponsor
Multiagencja Unilink - najlepsze ubezpieczenia OC/AC
Sponsorzy
partnerzy medialni
partnerzy