Autor:treflgdansk.pl, redakcja
  13.06.2022 godz. 14:52

Patryk Niemiec i Janusz Gałązka na środku siatki Trefla Gdańsk


Formacja środkowych to kolejna z pozycji skompletowanych przez Trefl Gdańsk na sezon 2022/2023. Po trzech latach do klubu powraca Patryk Niemiec, który miniony sezon zakończył z brązowym medalem PlusLigi. 25-letni gracz związał się z klubem dwuletnim kontraktem. Czwartym zawodnikiem na środku siatki gdańszczan będzie z kolei Janusz Gałązka. Doświadczony gracz podpisał roczną umowę.

Patryk Niemiec ma 25 lat i mierzy 202 cm, a także jest dobrze znany trójmiejskim kibicom. W Treflu Gdańsk rozpoczynał swoją plusligową karierę i przez trzy lata grał w żółto-czarnych barwach pod wodzą trenera Andrei Anastasiego – od rozgrywek 2016/2017. Po sezonie 2018/2019, razem z włoskim szkoleniowcem, przeniósł się do Warszawy, a do brązowego medalu i Pucharu Polski zdobytych z „gdańskimi lwami” dołożył wicemistrzostwo Polski. Przez ostatnie dwa sezony grał natomiast w Zawierciu. W minionych rozgrywkach wystąpił w 34 ligowych spotkaniach i zdobył w nich 183 punkty. Dwa sezony w Aluronie CMC zwieńczył wyjątkowym dla klubu, ponieważ pierwszym w historii brązowym medalem mistrzostw Polski.

– Od mojej gry w Gdańsku minęły trzy sezony. Sporo się przez ten czas zmieniło, dużo się nauczyłem. Bardzo się cieszę, że wracam do klubu, w którym zaczynałem swoją przygodę w PlusLidze. Naturalnie, że zawsze mam sentyment do Trefla. Mam nadzieję, że to doświadczenie, którego nabrałem przez ostatnie trzy lata zaprocentuje w nadchodzącym sezonie, bym jak najlepiej mógł wspomagać drużynę – mówi środkowy Patryk Niemiec. – Myślę też, że nie jest tajemnicą, że Gdańsk jest jednym z lepszych miejsc do mieszkania i życia poza sportem, a widok morza napawa optymizmem – dodaje 25-latek.

Formację środkowych zamyka 35-letni Janusz Gałązka. Swoje pierwsze siatkarskie kroki stawiał w rodzinnym Mińsku Mazowieckim oraz drużynach juniorskich MOS-u Wola Warszawa. Karierę w PlusLidze rozpoczął w stołecznym Projekcie Warszawa w sezonie 2007/2008. Po 5 latach w najwyższej klasie rozgrywkowej przeniósł się do I-ligowego zespołu Cerradu Enea Czarnych Radom, z którym wywalczył awans do PlusLigi, a następnie, zarówno na plusligowym zapleczu, jak i w najwyższej klasie rozgrywkowej bronił barw drużyny ze Szczecina. Po upadku klubu Stocznia Szczecin związał się z pierwszoligowym KPS Siedlce, a w sezonach 2019/2020 i 2020/2021 BKS-em Visłą Bydgoszcz. W 2021 roku powrócił do PlusLigi, a także w rodzinne strony i miniony sezon rozegrał w Projekcie Warszawa. Jako zmiennik Piotra Nowakowskiego i Andrzeja Wrony wystąpił w 11 meczach, w których zdobył 52 punkty.

– Bardzo się cieszę z przenosin do Trefla. Gdańsk to piękne miasto, a ja będę miał to szczęście, by w nim mieszkać. Mam nadzieję, że wspomogę drużynę swoim doświadczeniem, a wspólna praca zaowocuje wspaniałymi emocjami. Nie mogę się już doczekać początku sezonu i meczów w ERGO ARENIE wypełnionej żółto-czarnymi kibicami – mówi Janusz Gałązka, nowy środkowy Trefla Gdańsk.

Patryk Niemiec związał się z klubem dwuletnim kontraktem, natomiast Janusz Gałązka podpisał roczną umowę. – Cieszymy się, że Patryk Niemiec wraca do Gdańska, pamiętajmy, że swoją przygodę z PlusLigą zaczynał sześć lat temu właśnie tutaj. Po trzech sezonach przeniósł się do Warszawy, gdzie zdobył srebrny medal, a ostatnie dwa sezony rozegrał w Zawierciu. Mimo młodego wieku ma już więc osiągnięcia i myślę, że z Karolem Urbanowiczem będą podstawową parą środkowych. Janusz Gałązka to z kolei dobre uzupełnienie składu. Miniony sezon w Warszawie pokazał, że był wartościowym zmiennikiem. Pamiętajmy też, że na środku siatki mamy naszego kolejnego wychowanka, Jordana Zaleszczyka, i to doświadczenie Janusza też może pomóc w dalszym rozwoju młodych graczy – mówi prezes Trefla Gdańsk Dariusz Gadomski.

Trefl Gdańsk ogłosił już nazwiska 11 z 15 graczy na sezon 2022/2023. Skompletowane są pozycje środkowych, atakujących, rozgrywających i libero, a do odkrycia kart pozostały cztery nazwiska na przyjęciu. Przypomnijmy też, że motywem przewodnim klubu na sezon 2022/2023 w działaniach komunikacyjnych i marketingowych będzie bursztyn – jako symbol zarówno Gdańska, jak i optymizmu oraz pozytywnej energii, i również z wykorzystaniem znaku rozpoznawczego miasta-gospodarza przedstawiane są informacje o kontraktach. W ramach zagadek transferowych prezes klubu wypisuje zawodnikom certyfikaty, niczym certyfikaty autentyczności bursztynu, a grafiki nawiązują do bursztynu kolorystyką.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...