Autor:https://ks.cuprum.pl, redakcja
  13.06.2022 godz. 16:56

Powrót do Lubina po rocznej przerwie


Po jednym sezonie na wypożyczeniu do Cuprum Lubin wraca Adam Lorenc. 23-letni zawodnik stworzy duet atakujących z Remigiuszem Kapicą - informuje klub.

Atakujący reprezentował barwy Cuprum w sezonie 2020/2021. Nie miał jednak zbyt wielu okazji, by zaprezentować swoje możliwości, więc uznano wspólnie, że najlepszym rozwiązaniem będzie rok na wypożyczeniu do drużyny KPS-u Siedlce. I rzeczywiście Adam Lorenc w tym czasie pokazał, na co go stać. Rozegrał 32 spotkania, zdobywając w nich aż 561 punktów. Rekordową liczbę punktów w jednym meczu (32 oczka) zdobył w wyjazdowym starciu z Krispolem Września. Zanotował wtedy skuteczność w ataku aż 59%, a do tego postawił 7 bloków.

– To był to mój pierwszy sezon, w którym od początku do końca byłem pierwszym atakującym. W każdym meczu dawałem z siebie 100% i uważam sezon za udany. Mimo to czuję też pewien niedosyt, ponieważ całą drużyną wierzyliśmy, że możemy zdobyć medal – mówi Adam Lorenc.

Warto zaznaczyć, że Lorenc aż 11 razy został wyróżniony nagrodą dla najlepszego zawodnika meczu. Ze swoją drużyną KPS-u Siedlce zakończył sezon na 5. miejscu. W klasyfikacji najlepiej punktujących 1. ligi uplasował się na 4. pozycji. Jesteśmy przekonani, że zebrane doświadczenie przełoży na grę w lubińskim klubie, a także, że stworzy z Remkiem Kapicą idealny duet atakujących. – Podbudowałem swoją pewność siebie i mam nadzieję, że rok gry w pełnym wymiarze zaprocentuje. Dam z siebie wszystko, aby pokazać się z jak najlepszej strony, spędzić jak najwięcej czasu na parkiecie oraz osiągnąć jak najlepszy wynik – zapewnia Lorenc.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...
...
...

Newsletter

Sponsor tytularny
Sponsor
Multiagencja Unilink - najlepsze ubezpieczenia OC/AC
Sponsorzy
partnerzy medialni
partnerzy