Autor:redakcja, fot. Piotr Sumara
  11.06.2022 godz. 22:50

Stanisław Gościniak: PlusLiga mocna na każdym kroku


- Nasza PlusLiga jest mocna na każdym kroku, i w europejskich pucharach, i w meczach reprezentacji. Gracze wystęoujący w naszej ekstraklasie pokazują swoją siłę, tym razem zrobili to w meczu Ligi Narodów z Bułgarią - powiedział mistrz świata Stanisław Gościniak. Biało-czerwoni pokonali dzisiejszego rywala 3:0, a w szóstce było czterech debiutantów.

Polscy siatkarze odnieśli drugie zwycięstwo w turnieju w Kanadzie. - Nikola Grbić daje szansę zaprezentowania swoich możliwości wszystkim zawodnikom, których zabrał ze sobą. Zresztą gdzie ma sprawdzać swoich podopiecznych jak nie w dużym międzynarodowym turnieju. To są zupełnie inne warunki, choćby poziom stresu, niż na treningu - podkreślił Stanisław Gościniak.

Mistrz świata z 1974 roku przypomniał, że na turniej do Kanady trener Nikola Grbić nie zabrał kilku doświadczonych graczy. Nie ma m.in. Wilfredo Leona, Bartosza Kurka czy Mateusza Bieńka. - Oglądam również inne mecze bez udziału Polaków. Widać, że jak w każdym roku poolimpijskim w składach wielu kadr zachodzą zmiany. Trenerzy zaczynają budować reprezentacje pod kątem następnych igrzysk olimpijskich. Trener Polski postępuje podobnie. Zawodnicy, którzy nie mają reprezentacyjnego doświadczenia, spisują się w Kanadzie dobrze. Niedzielny mecz z Francją, która prowadzi w tabeli, będzie bardzo ciekawym sprawdzianem dla Polski - powiedział Stanisław Gościniak.

Stanisław Gościniak zwrócił uwagę jeszcze na jedną rzecz. - Nikola Grbić był wybitnym rozgrywającym, jednym z najlepszych w historii siatkówki. Tacy gracze są mistrzami taktyki, doskonale wiedzą jak prowadzić swój zespół i w Kanadzie widzimy jak przekazuje swoją wiedzę i doświadczenie swoim zawodnikom - zakończył mistrz świata z 1974 roku.POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...
...
...

Newsletter

Sponsor tytularny
Sponsor
Multiagencja Unilink - najlepsze ubezpieczenia OC/AC
Sponsorzy
partnerzy medialni
partnerzy