Autor:RM
  11.06.2022 godz. 22:00

Liga Narodów: Polska - Bułgaria 3:0


W swoim trzecim meczu turnieju Ligi Narodów w Ottawie Polska pokonała Bułgarię 3-0 (25:19, 25:19, 25:23). W niedzielę reprezentaacja Polski zagra o godz. 17 (polskiego czasu) z Francją.

Biało-czerwoni odnieśli drugie zwycięstwo podczas turnieju w Kanadzie. W reprezentacji Polski zadebiutowała na pozycji libero Kamil Szymura zawodnik Cuprum Lubin i spisał się bardzo dobrze. Kilka razy popisał się efektownymi akcjami w obronie, równie dobrze spisywał się w przyjęciu. W końcówce III seta zagrał u boku swojego brata Rafała (Jastrzębski Węgiel), który pojawił się na boisku.

Bułgarzy inauguracyjną partię rozpoczęli od prowadzenia 6:3, ale szybko zatracili animusz w czym duża zasługa dobrze grającego polskiego zespołu. Świetnie w ataku radził sobie Bartłomiej Lipiński, który od najbliższego sezonu reprezentować będzie barwy Indykpolu AZS Olsztyn. Bardzo dobrze piłki dogrywał mu Łukasz Kozub, z którym przez ostatnie dwa sezony obaj gracze występowali w Treflu Gdańsk. Biało-czerwoni zaczęli w błyskawicznym tempie budować przewagę. Rywalom mocno we znaki dawał się nowy nabytek Aluronu CMC Warty Zawiercie, Bartosz Kwolek, a na środku siatki bardzo dobrze spisywał się gracz Indykpolu AZS Olsztyn, Mateusz Poręba. Jeszcze lepiej wyglądała gra polskiego zespołu w partii numer dwa. Ekipa trenera Nikoli Grbicia już na początku wypracowała sobie bezpieczną przewagę (5:1, 7:2, 11:3, 14:5). Bułgarzy popełniali sporo błędów i nie byli w stanie skutecznie się przeciwstawić rywalom. W końcówce seta debiutancki punkt (19:13) zdobył Karol Urbanowicz. Gracz Indykpolu AZS Olsztyn nie tak dawno podczas Gali 20-lecia Polskiej Ligi Siatkówki został wybrany odkryciem sezonu 2021/2022 PlusLigi. Dopiero w trzeciej partii Bułgarzy nieco mocniej postawili się naszemu zespołowi. Dzięki skutecznej zagrywce i dobrej grze blokiem przeważali do połowy seta (5:2, 10:6, 12;10). Dzięki zagrywkom Urbanowicza i Kwolka inicjatywę zaczęli przejmować biało-czerwoni prowadząc 18:15 czy 21:19. Bułgarzy nie dawali za wygraną i zdołali zniwelować straty do punktu. Obronili piłkę meczową ale przy kolejnej, atak Lipińskiego byli już bezradni.

 Więcej o meczu i statystyki: https://en.volleyballworld.com/volleyball/competitions/vnl-2022/schedule/13674/

 

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...
...
...

Newsletter

Sponsor tytularny
Sponsor
Multiagencja Unilink - najlepsze ubezpieczenia OC/AC
Sponsorzy
partnerzy medialni
partnerzy