Autor:Materiały prasowe, fot. KamPas Sport Kamil Pastusiak
  10.06.2022 godz. 13:17

Trzykrotny olimpijczyk zawita do Przysuchy


Gdy wspólnie z Mariuszem Prudlem awansował do igrzysk olimpijskich w Londynie w 2012 stał się pierwszym w historii reprezentantem Polski w siatkówce plażowej w olimpijskim turnieju. Kontynuował tę przygodę w 2016 roku w Rio de Janeiro i w 2020 w Tokio. W ubiegłym sezonie zakończył swoją przygodę zawodniczą, a do Przysuchy przyjedzie w nowej roli. Mowa o Grzegorzu Fijałku, który nie tylko zagra w lipcu w meczu gwiazd, ale także będzie prowadził zajęcia dla dzieci w trakcie Orlen Beach Volley Tour 2022 w Przysusze.

Przez wiele lat gry na krajowych i międzynarodowych boiskach Grzegorz Fijałek zdobył ogromne doświadczenie i rozegrał wiele świetnych spotkań. Większą część kariery jego boiskowym partnerem był Mariusz Prudel. Od 2017 roku jego partnerem był natomiast Michał Bryl. Na boiskach krajowych Grzegorz Fijałek zdobył pięć mistrzostw Polski (cztery z Prudlem i jedno z Brylem) oraz dwa wicemistrzostwa i brąz w duecie z tym drugim zawodnikiem. Jest więc w czołówce ogólnej klasyfikacji medalowej. Na koncie ma również dwa brązowe medale mistrzostw Europy i fantastyczną międzynarodową karierę za sobą.

W Orlen Beach Volley Tour 2022 w Przysusze - poza widowiskiem sportowym - kibice mogą spodziewać się wielu innych atrakcji. Wiele z nich przeznaczone będzie dla najmłodszych, którzy osobiście będą mogli poznać byłego olimpijczyka. Grzegorz Fijałek będzie bowiem w trakcie turnieju prowadzić zajęcia kids camp. To nie wszystko. Turnieje w Przysusze to również tradycyjny mecz gwiazd, w którym były olimpijczyk i reprezentant Polski także weźmie udział.

- Cieszymy się, że Grzegorzowi uda się wreszcie przyjechać do Przysuchy. To zawodnik z ogromnym doświadczeniem i długą historią budowania polskiej siatkówki plażowej. Dla nas to naprawdę super sprawa, że weźmie udział w naszym wydarzeniu i będzie mógł podzielić się tym wszystkim z najmłodszymi. Kto wie, może w którymś z dzieciaczków zaszczepi olimpijskiego ducha i będzie to miało swoją kontynuację? Jedno jest pewne, w Przysusze przyjmiemy Grzegorza bardzo gorąco - mówi Piotr Skiba, organizator przysuskiego turnieju.
Orlen Beach Volley Tour w Przysusze rozegrany zostanie w dniach 15-17 lipca.

...
...
...
...
...

Newsletter

Sponsor tytularny
Sponsor
Multiagencja Unilink - najlepsze ubezpieczenia OC/AC
Sponsorzy
partnerzy medialni
partnerzy