Autor:treflgdansk.pl, redakcja
  02.06.2022 godz. 15:09

Luke Perry w Treflu Gdańsk


Wicemistrz Francji i finalista Pucharu CEV, Luke Perry, w sezonie 2022/2023 PlusLigi będzie bronił barw Trefla Gdańsk. – Bardzo się cieszę, że w nadchodzącym sezonie Luke Perry będzie ponownie grał w PlusLidze, w barwach „gdańskich lwów”. Już od dłuższego czasu przyglądaliśmy się jego grze i był on na naszej liście zawodników, których chcielibyśmy zakontraktować – mówi prezes Trefla Gdańsk Dariusz Gadomski. Australijczyk związał się z klubem rocznym kontraktem.

Luke Perry ma 26 lat i mierzy 180 cm. Urodził się w Murdoch na zachodzie Australii i tam rozpoczął siatkarską drogę, grając w australijskim instytucie sportowym w Canberze. Pierwszy profesjonalny kontrakt podpisał w lidze fińskiej, w drużynie Lakkapää Rovaniemi, w sezonie 2014/2015. Następnie grał w VfB Friedrichshafen, z którym wywalczył wicemistrzostwo ligi niemieckiej. W latach 2016-2018 występował w Berlin Recycling Volleys, z którym dwukrotnie sięgnął po mistrzostwo Niemiec (2017, 2018). Z Niemiec przeniósł się do PlusLigi i po raz pierwszy występował w Polsce, w barwach Asseco Resovii Rzeszów. W ekipie „rzeszowskich wilków” grał przez dwa sezony – 2018/2019 i 2019/2020 – i wystąpił w 46 meczach. Z Podkarpacia miał trafić do Rosji, ale tam ostatecznie nie podpisał kontraktu i w styczniu 2021 r. związał się z francuskim Tours VB. Miniony sezon 2021/2022 zakończył ze srebrnym medalem ligi francuskiej oraz jako finalista Pucharu CEV. Co warte odnotowania, w półfinale tych zmagań jego drużyna pokonała PGE Skrę Bełchatów.

– Bardzo się cieszę, że będę grać w Gdańsku. Chciałem wrócić do PlusLigi. Uważam, że – obok włoskiej – to jedna z dwóch najlepszych lig na świecie. Bardzo dobrze wspominam czas, który spędziłem w Rzeszowie. Za każdym razem, kiedy przyjeżdżałem do Gdańska, w hali była świetna atmosfera. Chciałem wrócić do Polski i trafiłem do naprawdę dobrego klubu, o którym wiele słyszałem, a dodatkowym argumentem był fakt, że Gdańsk to niesamowite miasto – mówi nowy libero Trefla Gdańsk Luke Perry.

Australijczyk to także podstawowy libero reprezentacji swojego kraju, a Trefl przyglądał mu się już od dłuższego czasu.  – Bardzo się cieszę, że w nadchodzącym sezonie Luke Perry będzie ponownie grał w PlusLidze, w barwach „gdańskich lwów”. Już od dłuższego czasu przyglądaliśmy się jego grze i był on na naszej liście zawodników, których chcielibyśmy zakontraktować. Szukając nowego libero był to nasz naturalny wybór. Jego występy w Asseco Resovii, w kadrze narodowej, czy w minionym sezonie w Tours VB w walce o Puchar CEV pokazują, że to jeden z topowych libero na świecie – mówi Dariusz Gadomski, prezes Trefla Gdańsk. – W minionym sezonie Dawid Pruszkowski pokazał, że można na niego liczyć w trudnych momentach, a przyjście takiego zawodnika jak Luke Perry będzie dla młodego libero fajną lekcją i możliwością podglądania, jak powinno się pracować na nogach, ulepszyć element przyjęcia. Myślę, że Dawid będzie mógł się sporo nauczyć od Luke’a i może w przyszłości będzie naszym pierwszym libero – dodaje prezes Gadomski.

Luke Perry związał się z klubem rocznym kontraktem.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...